Video: Srovnání nového Porsche 911 GT3 a Ruf CTR na Ringu vám vezme dech

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Porsche 911 GT3 vylepšilo svůj zápis na Ringu o 12,3 s

  • Celkově zajelo čas 7:12,7 a za sebou tak nechalo jména typu Lexus LFA, Ferrari Enzo nebo Lamborghini Aventador 

  • Na přiložených videích můžete porovnat práci řidiče v 911 GT3 s tím, co před třiceti lety předváděl na Ringu řidič Ruf CTR Yellowbird 

  • Krásně to dokumentuje, jak je dnes rychlost snadno dostupná 

Automobilka Porsche představila na autosalonu v Ženevě novou 911 GT3. Atmosférický čtyřlitrový osmiválec, výkon 368 kW (500 k), řízení zadní nápravy, nejvyšší rychlost přes 300 km/h… Bylo jasné, že tato verze bude na Nürburgringu hodně rychlá, což se také potvrdilo. Výsledný čas má hodnotu 7:12,7 a je tak lepší o plných 12,3 s ve srovnání se starším provedením.

Doporučujeme: Honda Civic Type-R je nejrychlejší předokolkou na Nürburgringu

Aktuální vydání Porsche 911 GT3 tak za sebou na Nürburgringu nechalo mnoho automobilů zvučných jmen. Například Lexus LFA Nurburgring Package nebo Ferrari 488 GTB. Výběr zajímavých poražených supersportů najdete v přiložené galerii, kam jsme přidali také několik modelů, na které tato 911 těsně nestačila.

Tím nejzajímavějším je ale video. Automobilka samozřejmě zveřejnila záznam ostrého kola. Rozhodně stojí za shlédnutí, protože ta rychlost je zkrátka ohromující. Celá věc má ovšem ještě jeden rozměr. Pro porovnání jsme přidali také video ostrého kola na této trati v podání legendárního Ruf CTR Yellowbird z roku 1987. Kromě toho, že jde o naprosto fascinující video, také nádherně ukazuje, jak moc se sportovní auta za posledních třicet let změnila. Rychlost je dnes mnohem dostupnější než dříve.

Video: Srovnání nového Porsche 911 GT3 a Ruf CTR na Ringu vám vezme dech
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: