Tesla Model 3 se oficiálně ukáže Evropanům. Evropská premiéra proběhne v Goodwoodu

Zdroj: Tesla
  • Tesla Model 3 byla k vidění třeba na autosalonu v Ženevě, oficiální evropská premiéra ale proběhne až příští týden 

  • Stane se tak v Goodwoodu 

  • „Nová“ Tesla Model 3 bude vystavena pouze staticky, závod nepojede

Je to už několik let od doby, kdy Tesla poprvé světu představila levnější Model 3. Zájemců se našlo značné množství, většina z nich ale musela (a stále musí) na vůz neuvěřitelně dlouho čekat. Protože automobilka nestíhala novinku vyrábět, jako první šly do produkce dražší verze a především auta pro americký trh. Na oficiální vstup do Evropy se čekalo až do letošního léta.

Tesla oznámila, že oficiálně ukáže evropským zákazníkům Model 3 poprvé na letošním ročníku známého Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Pravda, Model 3 byl k vidění už dříve, třeba na letošním autosalonu v Ženevě, a pár exemplářů se dostalo také do prodeje, jenže to všechno bylo prostřednictvím neoficiálních cest. Evropská premiéra přímo pod taktovkou automobilky proběhne až příští týden.

Doporučujeme: Zájemcům o Model 3 došla trpělivost. Tesla jim vrací rezervační poplatky čím dál častěji

Možná si vzpomenete, že Tesla využila Goodwood už dříve. Třeba když zde byl prezentován Model X, který se přímo účastnil také závodu (video si můžete připomenout níže). To ovšem nebude případ Modelu 3. Ten se zde v pohybu neukáže, vystaven bude pouze staticky. Pokud si teď děláte naděje na výrazné zrychlení dodávek, budeme vás muset zklamat. I když Tesla fakticky oficiálně vstupuje s Modelem 3 na evropský trh, v případě aktuální objednávky si budete muset počkat minimálně rok.

Pořád to je ale značné zlepšení ve srovnání s evropskými zájemci, kteří si Model 3 objednali hned při jeho premiéře. Protože dostal přednost americký trh, také pro ně platí dodávka nejdříve příští rok. Jinak řečeno, pokud jim bude osud nakloněn, dostanou svůj exemplář tři roky poté, co v roce 2016 složili rezervační poplatek.

Tesla Model 3 se oficiálně ukáže Evropanům. Evropská premiéra proběhne v Goodwoodu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: