Takto vypadá nový konkurent Fabie. Snímky Hyundai i20 unikly na internet

  • Necelý měsíc před premiérou se na veřejnost dostaly fotografie třetí generace městského hatchbacku

  • Auto má sportovnější design s nápadnou přídí, záď zdobí pruh z diod spojující brzdová světla

  • Vůz se předvádí v dvoubarevném lakování, zdobí ho chromová lišta

Korejská automobilka plánuje světovou premiéru třetí generace Hyundai i20 na březnový autosalon v Ženevě. Překvapení ji ale překazil neznámý člověk, který na internetu zveřejnil několik fotografií exteriéru městského hatchbacku. Vůbec poprvé si tak můžeme prohlédnout jeho vzhled bez maskování.

Po víceméně oválném modelu přichází na řadu ostřejší a možná i sportovně střižený design. Ačkoliv fotografie neodhalují auto ve sportovním balíčku N, zaujme přísně se tvářící přídí se světlomety přímo navazujícími na voštinovou masku chladiče. Karoserii zdobí nejen dvoubarevné provedení laku, ale i chromové lišty táhnoucí se od A po C sloupek, kde končí ohnutím ve stylu bumerangu.

Nová Kia Rio není jen Hyundai i20 s upraveným designem (jízdní dojmy)

Radikální změnou prošla také záď vozu. Ta má výrazná brzdová světla, která zasahují až do boku vozu vlnou ve tvaru písmene Z. Jsou navíc přesně v místě, kde se mění barva laku karoserie spojeny diodovým pásem. Toto řešení trochu připomíná novou Toyotu Yaris.

Japonský model bude spolu s dalšími hlavním konkurentem pro Hyundai i20. Druhou generaci si na českém trhu loni pořídilo 1517 lidí, skončila proto pátá právě za Toyotou Yaris s 1857 kusy, Dacií Sandero s 2589 a Renaultem Clio s 3040. Králem segmentu malých hatchbacků je v Česku Škoda Fabia s více než 20 tisíci prodanými kusy za rok 2019.

Takto vypadá nový konkurent Fabie. Snímky Hyundai i20 unikly na internet
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 6 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: