Bill Gates si pořídil Porsche Taycan a Elon Musk z toho nemá radost

18.02.2020
2 nové názory
Autor: Redakce
  • Je to můj první elektromobil, nechal se slyšet zakladatel Microsoftu

  • Gates ale zároveň v rozhovoru pochválil Teslu za to, že pomohla rozhýbat elektromobilitu

  • Taycan je výrazným konkurentem pro Model S, i když je dražší

Bill Gates si pořídil svůj první elektromobil v životě – Porsche Taycan. Řekl to v rozhovoru s youtuberem Marquesem Brownleem, který se zabývá moderními technologiemi a elektronikou. Gates se pro Porsche podle svých slov rozhodl i proto, že je „velmi cool.“

Porsche Taycan je dražší než Tesla Model S. V Česku se prodává od 2 890 000 korun za základní variantu po 5 070 000 korun za verzi Taycan Turbo S, která se chlubí výkonem 761 koní a akcelerací z nuly na 100 km/h za 2,8 sekundy. Má ale dojezd jen 412 kilometrů na jedno nabití. To Tesla Model S vyjde na 2 271 200 korun a dojezd je až 610 kilometrů podle měření WLTP.

Porsche má na Taycan už 30 tisíc objednávek. To téměř odpovídá roční produkci 911
Přečtěte si také:

Porsche má na Taycan už 30 tisíc objednávek. To téměř odpovídá roční produkci 911

Pro Billa Gatese cenový rozdíl nehraje významnou roli, stejně tak tabulkový dojezd. Americká média se spíš přiklánějí k tomu, že v zakladateli Microsoftu zvítězila jeho známá vášeň pro vozy automobilky z Zuffenhausenu. Byl to totiž právě Gates, který v osmdesátých letech bojoval za změnu americké legislativy jen proto, aby si do země mohl dovézt tehdy nové Porsche 959.

I přes své rozhodnutí ale Gates v rozhovoru Teslu pochválil. „Osobní automobily jsou jedním z nadějných sektorů, u nichž je možné efektivně snížit emise a zpomalit tak globální klimatické změny. Jestli bych měl jmenovat jednu společnost, díky které se to rozhýbalo, pak je to bezesporu Tesla,“ řekl jeden z nejbohatších lidí světa, který se dlouhodobě zaměřuje i na boj s nemocemi.

Produkční Tesla Model 3 je rychlejší než Porsche Taycan Turbo S. Zvládne až 900 km/h
Přečtěte si také:

Produkční Tesla Model 3 je rychlejší než Porsche Taycan Turbo S. Zvládne až 900 km/h

Na Gatesovo rozhodnutí už reagoval Elon Musk – a nepříliš pozitivně. Jako obvykle to bylo na Twitteru. Tentokrát se ale zdržel ostrých slov. „Abych byl upřímný, moje rozhovory s Gatesem byly vlažné,“ napsal majitel Tesly jako reakci na jednoho z fanoušků, který jej na video upozornil.

Sám Musk nyní zřejmě považuje Porsche za jednoho ze svých významných konkurentů. Před nedávnem totiž kritizoval pořad Top Gear, ve kterém Taycan porazil Teslu Model S. Šlo o rychlostní souboj. Podle Muska Top Gear neaktivoval „šílený“ mód, ve kterém by jeho auto bylo rychlejší. Zástupci pořadu to ale popřeli s tím, že Tesla měla režim zapnutý. Auta se prý zúčastnila celkem pěti soubojů a Porsche vyhrálo všechny.

Celý rozhovor s Billem Gatesem si můžete pustit v následujícím videu:

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?