Světélkující palubní deska je další luxusní detail nového Rolls-Royce Ghost

Zdroj: Rolls-Royce
  • Automobikla Rolls-Royce odhalila nový luxusní prvek, který dostane model Ghost

  • Auto, jež se veřejnosti představí 1. září, bude mít světélkujíc palubní desku

  • Ghost přijede v nové generaci, která nechce být opulentní, ale jednoduše luxusní

Britská automobilka Rolls-Royce se připravuje na debut druhé generace svého menšího modelu Ghost. Má být prvním krokem značky do doby „post opulentní“, kdy chce nabídnout luxus, který ale navenek příliš nekřičí. Ghost proto dostane celou řadu zajímavých novinek zaměřených na komfort nebo náladu posádky na palubě.

Firma postupně uvolňuje detaily o novém Ghostu. Minulý týden hovořila o tom, že je na palubě použito 100 kg izolace, aby byla co nejtišší. Nyní zveřejnila snímek palubní desky, konkrétně její části před spolujezdcem. Ta bude nově světélkovat podobně jako hvězdné nebe ve stropě.

Rolls-Royce připravil speciální model pro bohaté milovníky hlavolamů

Celkem bude v desce zabudováno 850 hvězd, o jejichž světlo se stará 152 diod. Ty prosvětlují tři vrstvy kompozitních materiálů, do kterých bylo laserem vyryto 90 tisíc bodů. Každá hvězda je 2 mm široká a její barva odpovídá podsvětlení hodinek. Pokud vůz nebude nastartovaný, hvězdy nebudu na dekoru patrné. Při pohledu z úhlu pak mají světélkovat.

Celkem se na této dekoraci pracovalo dva roky a zaměstnanci automobilky jí věnovali v souhrnu 10 tisíc hodin své práce. „Tento elegantní a minimalistický detail promlouvá k těm klientům, kteří sdílí touhu po čistém vyjádření filosofie Rolls-Royce,“ řekl v typicky košatém popisu Michael Bryden, šéf zakázkového designu značky. Výsledek uvidíme 1. září.

Světélkující palubní deska je další luxusní detail nového Rolls-Royce Ghost
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: