Rolls-Royce finišuje práce na novém Ghostu. Všechno bude jinak, slibuje

27.07.2020
přidejte názor
Autor: Rolls-Royce
  • Britská luxusní automobilka Rolls-Royce pracuje na nové generaci své limuzíny Ghost

  • Jediné, co zůstane stejné, bude soška Spirit of Ecstasy a deštníky schované ve dveřích

  • Zákazníci prý chtěli maximální luxus, ale co nejjednodušší design

Rolls-Royce se už chystá na příchod nové generace svého nejúspěšnějšího modelu za 116 let historie (než ho předběhne SUV Cullinan). Limuzína Ghost přijede po 11 letech s novým designem, který bude reflektovat přání zákazníků, slibuje šéf automobilky Torsten Müller-Ötvös.

Podle něj si lidé přejí auto, které bude opulentní, ale zároveň vzhledově minimalistické. A navíc zůstane vozem, v němž není problém se nechat vozit na zadním sedadle nebo ho řídit. Pro Ghost to znamená, že ho Rolls-Royce od základu přebuduje a zůstanou v podstatě jen dvě jistoty – soška Spirit of Ecstasy a deštníky schované ve dveřích.

Dvě auta měsíčně: Rolls-Royce má u nás úspěch. Češi rádi utrácí za speciality
Přečtěte si také:

Dvě auta měsíčně: Rolls-Royce má u nás úspěch. Češi rádi utrácí za speciality

„Zjistili jsme, že se naším klientům líbí předměty, které směřují k luxusu a zároveň vyzdvihují čistotu a jednoduchost. Nekřičí do okolí, ale spíš šeptají,“ řekl Müller-Ötvös s tím, že lidé chtějí také inovativní, ale zároveň snadno ovladatelné technologie.

Rolls-Royce proto nyní pustil do světa první obrázek nového Ghostu. Kresba základních linek příliš mnoho neprozradí. V následujících týdnech automobilka slibuje několik zajímavých animací. Zveřejňování obrázků vygraduje na podzim do on-line představení, po němž budou následovat první testovací jízdy pro zájemce a média.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?