Supersport z Hongkongu zvládá stovku za 2,3 sekundy. I bez řidiče

  • Apex AP-0 bude vyrábět startup z Hongkongu. Auto vyjde na čtyři miliony korun

  • Půjde o elektromobil, který na jedno nabití ujede až 500 kilometrů

  • Auto vyrobené převážně z uhlíkového vlákna má mít výkon 650 koní

Do světa supersportů míří další zajímavý model. Startup z Hongkongu, který vznikl teprve před dvěma lety, představil svůj model nazvaný Apex AP-0. Auto, které vyjde v přepočtu na 4,5 milionu korun bez daně, je elektromobil o výkonu 650 koní. Jeho elektrický systém má dosahovat točivého momentu 580 Nm.

Vzhledem k tomu, že bude šasi vozu i karoserie z převážné míry vyrobeno z uhlíkového vlákna, může se Apex pochlubit nízkou hmotností. Výrobce tvrdí, že bude vážit jen okolo 1,2 tuny, přičemž samotná baterie z toho činí 545 kilogramů. Její kapacita je 90 kWh a měla by stačit na ujetí 500 kilometrů.

Elektrický ID.3 bude v létě. A všech 30 tisíc kusů najednou, slibuje Volkswagen

Takový dojezd se dá ale samozřejmě předpokládat jen když se za volant posadí řidič s lehkou nohou na plynu. Jenže to by si asi pak nepořizoval auto, které zvládne akcelerovat z nuly na 100 km/h za 2,3 sekundy a maximálně jet až 305 km/h. Pokud však „šťáva“ dojde, mělo by dobití na nejrychlejší nabíječce zabrat jen 15 minut do 80 procent kapacity.

Vzhledem k tomu, že je Apex AP-0 zaměřen spíš na zážitky za volantem, je překvapivá připravenost na autonomní řízení úrovně 4. To má umožnit nepřerušovanou jízdu bez zásahu řidiče včetně třeba zajetí ke kraji vozovky a vypnutí auta.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: