Stará Audi A6 u policie nekončí. Dostala nové barvy a budou hlídat na dálnicích

  • Dopravní policie si převzala další „nová“ auta

  • jedná se o letité sedany Audi A6, které dosud používala Ochranná služba

  • Všech deset vozů má motor V6 3,2 l a pohon všech kol quattro

  • Sloužit by měly hlavně při hlídkování na dálnicích

Flotila deseti starších Audi A6, která do loňského roku používal útvar Ochranné služby Policie ČR, nalezla nové uplatnění. Po změně zbarvení z dříve používaného bílého se zeleným pruhem na aktuální stříbrnomodré byla přidělena dopravní policii, která je bude používat k hlídkování v silničním provozu.

„Deset starších Audi A6 bude brázdit komunikace v Praze, ale bude jezdit také ve Středočeském, Pardubickém, Libereckém, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji,“ cituje server Aktuálně.cz Petra Habenichta z Policejního prezidia ČR. Podle něj by se auta měla používat především na dálnicích.

Doporučujeme: Nové policejní BMW i8 bude hlídkovat na dálnicích, radar ale nemá

Jedná se o Audi A6 typ 4F, vyráběný v letech 2004-2011. Před časem jsme se tomuto modelu věnovali v samostatné recenzi ojetiny, viz článek Test ojetiny: Audi A6 gen. C6 (typ 4F) má silné stránky, ale i nemálo rizik.

Policejní auta mají pod kapotou zážehový atmosferický šestiválec 3.2 FSI o výkonu 188 kW, který pohání všechna čtyři kola. Ochranná služba využívala tyto vozy zejména pro doprovody oficiálních zahraničních generací, loni si však pořídila desítku nových Audi S6 s motorem 4.0 TFSI. Před „převelením” k dopravní policii dostala auta vedle nového zbarvení také nové světelné rampy a novou ovládací skříňku s možností volby nápisů na displeji.

Foto: Policie.cz

Stará Audi A6 u policie nekončí. Dostala nové barvy a budou hlídat na dálnicích
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (97.5%) 8 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: