Škoda Scala pro dva a bez střechy? Mladá Boleslav plánuje zajímavý koncept

  • Designovou studii Škody Scala v podobě vozu typu spider navrhli žáci škodováckého učiliště

  • Na projektu se podílelo 20 studentů, postup konzultovali i se šéfdesignérem značky

  • Auto Škoda vystaví zřejmě v červnu, jde už o několikátý studentský koncept v řadě

Jak by vypadala Škoda Scala, kdyby z ní byl dvoumístný otevřený spider? Nad tím se zamysleli žáci mladoboleslavského odborného učiliště Škoda Akademie, které ve městě provozuje automobilka. Připravili proto studii sportovního vozu, jenž navazuje na design Scaly, ale přináší i své vlastní prvky.

Škoda v pátek zveřejnila první obrázky vozu a také snímky studentů při práci. Z fotografií je patrné, že se žáci inspirovali u jiných dvoumístných roadsterů a spiderů. Auto má za sedadly řidiče a spolujezdce vyzvednuté oblouky. Zádi pak dominuje jeden výrazný výfuk. Design interiéru odpovídá víceméně Scale.

Škoda neuhlídala elektrické SUV Enyaq. Špionážní fotky odhalují i interiér

Na projektu otevřeného konceptu spolupracovalo 20 studentů. Během práce navštívili i kanceláře designového oddělení značky a konzultovali svou práci s šéfem Oliverem Stefanim. Možnost navrhnout a pak i vlastnoručně postavit koncept vozu představuje pro žáky vrchol jejich studia.

Až bude koncept hotový, ukáže jej automobilka i veřejnosti. Stane se tak v červnu letošního roku. Škoda Scala spider naváže na tradici žákovských studií, například loni přišli studenti s nápadem na pick-up postavený na základě Škody Kodiaq. Vůz dostal jméno Mountiaq.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: