Škoda Octavia se může stát Světovým autem roku 2021. Musela by porazit 23 konkurentů

  • Mladoboleslavský bestseller v nové generaci se objevil v nominaci ankety Světové auto roku 2020

  • Porotci zatím v hlavní části soutěže zveřejnili celkem 24 vozů, které letos vyjely na silnice

  • Pokud by měla Škoda Octavia vyhrát, musí porazit BMW, Mercedes nebo Toyotu

Škoda Octavia bude soutěžit o titul Světové auto roku 2021. Oznámila to porota ankety, která zveřejnila seznam 24 kandidátů. Sama ale upozornila, že ještě není uzavřený. K tomu dojde až letos v prosinci a tak by se počet soupeřů mladoboleslavského modelu mohl ještě rozšířit.

Už teď má ale Octavia poměrně tvrdou konkurenci. O titul s ní bude bojovat třeba BMW 2 Gran Coupé či BMW 4. Mercedes má v anketě model GLA, u Audi je to A3 Sportback. Aby byl výčet kompletní, objevil se zde i koncernový sourozenec nové Škody Octavia – Seat Leon.

Videodojmy: Škoda Octavia Combi 2020 podrobně. Víme, co umí a jak jezdí

Protože jde o světové auto, jsou na seznamu i vozy, které se v Česku neprodávají. Jde například hned o několik modelů Toyoty, tedy Highlander, Siennu či Venzu. Nominovaný je ale i nový Yaris. Češi si také oficiální cestou nemohou koupit Hyundai Elantru nebo Genesis G80.

O světovém autě roku bude rozhodovat porota složená z 90 motoristických novinářů. Finalisty zveřejní 3. února 2021, k vyhlášení vítěze pak dojde o měsíc později. Anketa má ještě přidružené soutěže, bojuje se třeba o titul Luxusní auto roku, Výkonné auto roku či Městské auto roku. V přiložené fotogalerii si můžete prohlédnout kandidáty na hlavní titul.

Škoda Octavia se může stát Světovým autem roku 2021. Musela by porazit 23 konkurentů
Ohodnoťte tento článek!
2 (40%) 12 hlas/ů

4 KOMENTÁŘE

  1. když vidím českýho mamrda v octavii tak se mi chce blejt,kokoti pořád budou chvalit škodovku a přitom je drahá a mardi česky na ní nemájí,hlavně že jezdí v 15 let starym krámem -škodovka a debil stahne okynko a ruku dá ven mamrdi cz

  2. .nejsou vůbec hezké škodovky.motory hnus,přičně uložený předohraby.pro tupé ovce ano,,co koukaj na asistenty a jestli jim jde k pleti,,to je bohužel 95%celosvětové populace,, ale pro autaře NE.Autař chce něco jinýho,než unifikovanej podbizivej mrd..

PŘIDAT KOMENTÁŘ: