Simply Clever nádržka ostřikovačů Škody Scala tu byla už v 90. letech. Podívejte se

  • Škoda nově zařadila mezi prvky programu Simply Clever trychtýř usnadňující dolévání vody do nádržky ostřikovačů 

  • Nejde o úplně revoluční řešení. Na podobný problém mysleli také tvůrci Renaultu Twingo první generace 

  • Z minulosti může čerpat Škoda také od jiných aut. Třeba Citroën měl integrovaný vozík a Pontiac Aztek něco jako lepší paket spánek

Není to tak dávno, co Škoda představila další ze svých Simply Clever řešení. Jde o víčko nádržky ostřikovačů, které se po otevření změní v praktický trychtýř. Tím usnadní dolévání kapaliny. Jako první ho dostane Scala a Kamiq. I když, o absolutní prvenství tak docela nejde. Na podobný problém mysleli už tvůrci první generace Renaultu Twingo.

U Renaultu ale šli trochu jednodušší cestou. Místo rozkládacího víčka konstruktéři připravil rozšířené hrdlo nádržky. Výsledný tvar je ale prakticky stejný, takže i v případě dolévání kapaliny do ostřikovačů mají majitelé prvního Twinga trochu jednodušší práci, přestože se tomuto řešení oficiálně neříkalo Simply Clever. Jak to přesně vypadá, to si můžete prohlédnout v galerii.

Škoda Scala je o 70 tisíc dražší než Rapid. Jak si ale stojí ve srovnání s novými konkurenty?

Ono obecně první Twingo bylo plné podobných chytrých řešení. V zásadě šlo o miniaturizované MPV s posuvnou dvojicí zadních sedadel, kde bylo možné sklopit zadní opěradla, případně sedadla překlopit vpřed. K dispozici bylo také lůžkové provedení, i když to moc komfortu pro přenocování nenabízelo.

Škoda může v případě svých chytrých řešení čerpat v minulosti také u jiných modelů. Třeba Citroën Xsara Picasso mohl mít v zavazadelníku integrovaný vozík s kolečky (jmenoval se Modubox). V případě rozložení v zavazdelníku sloužil jako odkládací přihrádka, po vyjmutí ho bylo možné použít třeba pro nákup. Další zajímavost měl například odsuzovaný Pontiac Aztek nabízející možnost vyjmout chlazenou přihrádku pod loketní opěrkou vpředu ven z auta, takže mohla sloužit jako chladicí box během pikniku. Stejný vůz nabízel i nafukovací matraci připravenou přímo pro použití v interiéru.

Simply Clever nádržka ostřikovačů Škody Scala tu byla už v 90. letech. Podívejte se
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 24 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: