RUF Rodeo je terénní Porsche 911. Má kůží obalený ochranný rám a na krytu motoru rýč

  • Koncept Rodeo chtěl Ruf ukázat na letošní Ženevě

  • Základem je model CTR Anniversary

  • Inspirací byla mimo jiné kolekce Ralpha Laurena

Společnost Ruf Automobile, úpravce vozů Porsche se statutem automobilky, se na zrušeném ženevském autosalonu hodlala blýsknout terénně laděným konceptem Rodeo. Ten vznikl na převážně karbonovém monokoku loni představeného modelu CTR Anniversary, ovšem nese v sobě také prvky modelů SCR. Má stálý pohon všech kol. Při dynamické jízdě na šotolinových cestách mu mají pomáhat terénní pneumatiky a zvýšený a zesílený podvozek.

Vzhledem k tomu, že oficiální technické údaje nejsou prozatím k dispozici, jediné, co lze s jistotou uvést je to, že koncept Rodeo může pohánět jak atmosférický, tak přeplňovaný plochý šestiválec.

Westernové téma dotváří laso vpředu a rýč na víku motorového prostoru
Přední ochranný rám či zadní kryty přídavných lamp jsou obaleny kůží

Estonia Ruf, marketingová ředitelka společnosti, uvedla, že velkou inspirací pro vznik tohoto automobilu byli rodinní přátelé a vážení zákazníci, zejména Ralph Lauren. Ten v minulosti představil westernovou kolekci, jejíž fragmenty v sobě Ruf Rodeo nese.

Retro: Ruf CTR Yellowbird vznikl „nechtěně“, přesto se stal legendou

Mezi nejbizarnější detaily konceptu Ruf Rodeo lze jednoznačně zařadit kůží obalený přední ochranný rám či zadní kryty přídavných lamp. Ze stejného materiálu jsou rovněž zástěrky kol a dodatečné popruhy k zabezpečení přední i zadní kapoty. Kůží je čalouněn také celý interiér a na sedadlech se objevuje vzor indiánů Navajo. Westernové téma dotváří laso vpředu a rýč na víku motorového prostoru. Nedostatek úložného prostoru v klasické 911 vyřešil RUF stylovou safari zahrádkou s koženými brašnami.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: