Ženevský autosalon se ruší. Švýcaři se bojí koronaviru

28.02.2020
1 nový názor
Autor: Archiv MF
  • Švýcarská vláda se rozhodla zrušit všechny hromadné akce, kterých se zúčastní víc než tisíc lidí

  • Autosalon měl začít v úterý 3. března, někteří vystavovatelé už předtím začali odhlašovat své lidi

  • Ještě před oznámením o zrušení autosalonu svou neúčast potvrdil i šéf Ferrari Louis Camilleri

Panika a strach z nedostatku trvanlivého zboží v obchodech, karanténa italských obcí a teď i autosalon v Ženevě – koronavirus má další oběť. Švýcarská vláda se totiž v pátek rozhodla, že kvůli obavám ze šíření virové nákazy zruší všechny veřejné akce, které může navštívit víc než tisíc lidí. Nařízení se tedy týká i oblíbené automobilové výstavy.

Automobilky i někteří jiní vystavovatelé se už během tohoto týdne rozhodovali, zda se akce vůbec zúčastní. „V tuto chvíli vám k tomu nic konkrétního říci nemohu, protože se stále jedná. Během odpoledne by ale mohlo být jasněji,“ odpověděl Autobibli v pátek ráno mluvčí mladoboleslavské automobilky Pavel Jína na dotaz, zda Škoda počítá s plánovanou tiskovou konferencí v Ženevě.

Záměr snížit počet svých lidí na výstavišti podle magazínu Automobilwoche Volkswagen potvrdil v pátek. Japonská automobilka Toyota mezitím také oznámila, že účast svých zaměstnanců sníží na „nutné byznysové minimum.“ Do Ženevy neměl přijet ani šéf Ferrari Louis Camilleri.

Autosalon ve Frankfurtu končí. Organizátoři přemýšlí, kam výstavu přesunou
Přečtěte si také:

Autosalon ve Frankfurtu končí. Organizátoři přemýšlí, kam výstavu přesunou

Výrobce brzd Brembo před několika dny oznámil, že se ženevského autosalonu nezúčasní ani jeden z italských zaměstnanců. Firma sídlí v Lombardii, která je jedním ze středisek nákazy. Její stánek měl ale v Ženevě zůstat.

Palexpo, jenž autosalon organizuje, ještě během pátečního rána čekalo na informaci ženevského kantonu, zda má akci spustit nebo ne. Švýcarsko už výskyt koronaviru na svém území potvrdilo včetně Ženevy. Proto nakonec přistoupilo ke zrušení hromadných veřejných akci na území celého státu.

Dalibor (neregistrovaný)
To mi je jedno auta která stojí za úvahu jsou jen studie...ale asi nebude hokej!!!!!
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?