Roušky, rukavice a dezinfekce všude. Prodejci nových aut i ojetin znovu otevřeli

Zdroj: Archiv MF
  • Po více než měsíci se v Česku znovu otevírají dealerství nových vozů i autobazary

  • Lidé musí dodržovat odstup a mít roušky. Na prodejnách je dezinfekce, čistí se prostory i auta

  • Délka předváděcích jízd se nezkracuje, autobazary naopak nabídnou i dvě, třeba pro automechanika

Déle než měsíc od zahájení celonárodní karantény kvůli pandemii koronaviru se znovu otevírají prodejny nových aut i autobazary. Lidé v nich ale nebudou nakupovat tak, jak dřív byli zvyklí. Na prodejně se stejně jako venku musí všichni pohybovat v rouškách, musí dodržovat dvoumetrový odstup a k dispozici je i velké množství dezinfekce.

Přes trvající karanténu hlásí showroomy hned první den zájem lidí. „Podle informací ze sítě byl během dnešního dopoledne zaznamenán zvýšený zájem o návštěvu showroomů. Zákazníci chtějí především fyzické prohlídky vozů, testovací jízdy, ale také zpracování konkrétních nabídek. Podobnou situaci očekáváme i v příštích dnech, protože osobní kontakt s prodejci a především reálné seznámení s vozem samotným je dosud pro většinu zákazníků nenahraditelné a na otevření showroomu čekali,“ řekl Autobibli mluvčí českého zastoupení Volkswagenu David Valenta.

Prošli jsme nové ceníky aut. Většina zdražila, někde ale zlevnili až o 100 tisíc korun

Podle Valenty samozřejmě provoz prodejen probíhá v souladu s vládním nařízením. „Konkrétně jde o povinnost udržovat odstup dva metry, personál je povinen používat ochranu horních cest dýchacích a ta je vyžadována i od zákazníků. Na showroomu je neustále k dispozici desinfekce a probíhá dezinfikování prostor i vozidel na denní bázi, personál je dále vybaven hygienickými rukavicemi a ty jsou také na vyžádání k dispozici i zákazníkům,“ vysvětlil mluvčí.

Škoda se zbavuje skladových aut

Otevření showroomů vítají i u Škody. „Znovuotevření dealerství je dobrá zpráva pro zákazníky, prodejce i výrobce. Vracíme se díky tomu k dennodenní tvůrčí a prozákaznicky orientované práci, což je dobře.,“ řekl v tiskovém prohlášení ředitel Škody Luboš Vlček.

Česká automobilka začala také nabízet rozšířené služby dezinfekce klimatizace aut. Buď pomocí dezinfekčního spreje, nebo hloubkovou dezinfekcí celého systému i interiéru vozu plynem nebo ozonem. Někteří prodejci také zavedli službu nazvanou Pick-up & delivery, což je vyzvednutí vozidla u zákazníka nebo jeho doručení k němu.

Povinné roušky jsou jako měření rychlosti. Kontrolují se tam, kde je to zbytečné

Škoda se navíc teď zřejmě potřebuje zbavit velkého množství skladových vozů, má jich okolo pěti tisíc. Proto je nabídne za výhodné ceny. To je dobrá alternativa vůči objednání nového auta z fabriky, obzvlášť proto, že mladoboleslavská automobilka před časem zvedla cena u drtivé většiny svých vozů.

V bazarech i dvě předváděcí jízdy

Zákazníci mohou od pondělí také do autobazarů, které by měly být stejně připravené jako showroomy s novými vozy. „Samozřejmě reflektujeme nařízení vlády a tak mají všichni zaměstnanci povinně roušku. Na prodejně je k dispozici dezinfekce a také jednorázové rukavice. Nechybí informační tabule vně i uvnitř budov a na zem jsme umístili nálepky, podle kterých lidé mohou udržovat dvoumetrový odstup,“ řekl Autobibli mluvčí Auto ESA Pavel Foltýn.

Podle něj se neruší ani předváděcí jízdy. „Je důležité, aby v autě byl jen zákazník a prodejce. Pokud si ale s sebou přivede třeba automechanika, což se občas stává, umožníme bez problémů i druhou předváděcí jízdu jemu. Chceme, aby měl zákazník co nejvíc informací o kupovaném voze,“ dodal Foltýn s tím, že každé auto se také před předváděcí jízdou a po ní dezinfikuje.

Diablo, Viper nebo Avantime? I v českých autobazarech najdete exotické ojetiny

Bazar Auto ESA zkoušel během uzavření svých showroomů také on-line prodej. Podle Foltýna se prodalo zhruba deset aut za den, což je proti běžnému provozu autobazaru málo, ale pokud jde o samotný on-line, je to naopak dobrý výsledek. „Není možné předvídat, jestli teď bude na prodejnách zvýšený zájem oproti běžným dobám. Domnívám se ale, že bude postupně během prvních týdnů narůstat,“ dodal Foltýn.

Roušky, rukavice a dezinfekce všude. Prodejci nových aut i ojetin znovu otevřeli
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: