Rolls-Royce šlechtil osm let speciální růže. Jen kvůli inspiraci

  • Na pozemku továrny Rolls-Royce rostou speciálně vyšlechtěné růže, které nikde jinde neexistují

  • Phantom Rose, jak se jim říká, vyšlechtil uznávaný pěstitel Philip Harkness

  • Růže mají sloužit jako inspirace pro zaměstnance, objevily se i v dekoraci jednoho vozu

Některé luxusní automobilky si potrpí nejen na okázalosti, ale i na vystavění příběhu kolem svých aut. Posloužit jim mohou třeba včely, jejichž úly se jmenují podle jednotlivých modelů, jak jsme před nedávnem psali. Další možností jsou například růže.

Na pozemku továrny britské automobilky Rolls-Royce v Goodwoodu rostou speciálně vyšlechtěné růže Phantom Rose. Stojí za nimi uznávaný pěstitel Philip Harkenss, který už za 50 let své kariéry vyhrál desítky prestižních ocenění. Šlechtění mu trvalo celých osm let.

Dvě auta měsíčně: Rolls-Royce má u nás úspěch. Češi rádi utrácí za speciality

Růže je přirozený designérský doplněk a tak se objevila na palubě vozů Rolls-Royce už před pár lety. Poprvé to bylo v modelu Phantom v roce 2017. Firma poslala několik růží do porcelánky v bavorském Nymfenburgu, kde podle ní pak připravili ozdoby do takzvané galerie – ozdobné plochy na palubní desce vozu.

Rolls-Royce si ale nenechá tajemnou růži jen pro sebe nebo pár vybraných klientů. Objeví se i na výstavě květin Chelsea Flower Show, která začíná v pondělí 18. května. Jak taková růže vypadá si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Rolls-Royce šlechtil osm let speciální růže. Jen kvůli inspiraci
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: