Rolls-Royce Cullinan odhalen v celé kráse. Vypadá přesně tak, jak jste si mysleli

  • Oficiální premiéru má Rolls-Royce Cullinan naplánovanou na 10. května

  • Už teď ale kolují po internetu první fotky nemaskovaného auta 

  • Design nepřináší žádné velké překvapení a také pod kapotou je známý dvanáctiválec o objemu 6,75 l

Také automobilka Rolls-Royce vstupuje do segmentu SUV. O novém modelu Cullinan se mluví už dlouho a už dlouho je vůz také postupně odhalován, respektive se pravidelně ukazuje s maskováním. Oficiální premiéra proběhne 10. května, tedy zítra. Někteří si už ale mohli novinku prohlédnout v předstihu, takže se na světlo světa dostala také první fotka nemaskovaného auta, kterou doprovodily oficiální předčasně zveřejněné snímky. Jak se vám Cullinan líbí?

Doporučujeme: Rolls-Royce a National Geographic ukazují, že se nový Cullinan terénu nebojí (6x video)

Rolls-Royce Cullinan designově nepřináší žádné velké překvapení. Přední části dominuje tradiční a vskutku rozměrná chromová maska. Samozřejmě nechybí soška Spirit of Ecstasy, diodová světla a senzory ve spodní části prozrazující, že i tento Rolls-Royce bude do značné míry řídit sám, podobně jako tomu je třeba u BMW řady 7. Další fotky ukazují protisměrně otevírané dveře nebo pikniková sedátka na zadním výklopném čele.

I Rolls-Royce Cullinan dorazí do prodeje s dvakrát přeplňovaným dvanáctiválcem o objemu 6,75 litru. Podle předběžných informací nabídne 420 kW (570 k) a 900 Nm. A jak jsme mohli vidět v některých videích natočených ve spolupráci s National Geographic, Cullinan se nezalekne ani terénu. Zejména v Británii nebo na Středním Východě není zcela neobvyklé, že majitelé Range Roverů občas jezdí i do relativně těžkého terénu – jak pracovně, tak pro zábavu. Podobné scénáře lze předpokládat i u Cullinanu, i když to bude spíše výjimka.

Oficiální odhalení proběhne 10. května ve 13:00 našeho času. Premiéru můžete sledovat na tomto odkazu.

Foto: Chris Koll

Rolls-Royce Cullinan 1Foto: AutoGuide

Rolls-Royce Cullinan odhalen v celé kráse. Vypadá přesně tak, jak jste si mysleli
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: