BMW slaví 40. let řady 7 výroční edicí. Vznikne pouze 200 exemplářů

přidejte názor
Autor: Redakce
  • BMW připomíná 40. narozeniny řady 7 výroční edicí 

  • Celkem vznikne pouze 200 kusů 

  • Premiéra proběhne ve Frankfurtu 

Letos tomu je přesně čtyřicet let od momentu, kdy bylo světu poprvé představeno BMW řady 7. Mnichovská automobilka tuhle skutečnost připomene na nadcházejícím autosalonu ve Frankfurtu, kam přiveze současnou generaci řady 7 v provedení Edition 40 Jahre. Žádné podstatné změny ve srovnání s klasickou verzí nečekejte, jde pouze o designovou záležitost.

Doporučujeme: Test BMW 750Ld xDrive — Šestiválcový diesel na čtvrtou

Nejvýraznějším prvkem provedení Edition 40 Jahre je barva karoserie. Zájemci si mohou vybrat mezi matnou stříbrnou metalízou a metalízou Petrol Mica. Součástí výbavy je také paket aerodynamických doplňků, dvacetiplacová litá kola a samozřejmě plakety upozorňující na exkluzivní původ této verze. V interiéru na vás čeká jemná kůže kombinující černou a bílou barvu, nebo černou a hnědou. Uvnitř opět najdete různě rozmístěná loga výroční edice, která jsou třeba i na polštářcích od BMW Individual Manufaktur.

Doporučujeme: Tři generace BMW 5 ve srovnání ojetin — E39 vs. E60 vs. F10

Techniky se Edition 40 Jahre nedotkla vůbec. Zájemci si mohou toto provedení objednat k jakékoliv motorizaci, respektive ke krátkému i prodlouženému rozvoru náprav. Automobilka ovšem plánuje výrobu čítající pouze 200 exemplářů.

Světová výstavní premiéra proběhne na autosalonu ve Frankfurtu, do prodeje dorazí tato edice hned v říjnu.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?