Renault Arkana: BMW X4 pro chudé má po premiéře, v Evropě ho ale nekoupíte

  • Na trh brzy dorazí další SUV s karoserií kupé 

  • Renault Arkana se představil na autosalonu v Moskvě 

  • Francouzská novinka se bude vyrábět v Rusku, časem zamíří také do Asie 

  • Evropští zákazníci mají smůlu 

Renault dnes poprvé ukázal nový model Arkana. Jak bylo oznámeno předem, jde o crossover kombinující vysoký podvozek a karoserii kupé. Případní zájemci o cenově dostupnou alternativu k BMW X4 nebo Mercedesu-Benz GLC Coupé ale mají smůlu. Do Evropy Renault Arkana zatím namířeno nemá.

Renault svůj nový crossover představil v Rusku, protože právě zde bude hlavní odbytiště tohoto modelu a navíc se zde bude Arkana také vyrábět. Pro ruské zastoupení automobilky půjde o vlajkovou loď. Postupem času zamíří novinka také do Asie. Z Ruska se tam ale dovážet nebude, výroba bude lokální.

Doporučujeme: Nový Renault Mégane R.S. Trophy má 300 koní, manuál, samosvor a jede až 260 km/h

Podrobnější informace Renault neuvádí. Zřejmě proto, že jde oficiálně o koncept, přestože nemá do sériové výroby daleko. Spokojit se pro tuto chvíli musíme pouze s obecnými frázemi slibujícími velkou světlou výšku, devatenáctipalcová kola, robustnost a dynamický vzhled podpořený třeba kompletně diodovými světlomety. Kromě jiných variant bude k dispozici také provedení vybavené pohonem všech kol.

Na ruský trh dorazí nový Renault Arkana příští rok. Kdy se dostane do Evropy, pokud se sem vůbec někdy podívá, zatím automobilka neprozradila.

Renault Arkana: BMW X4 pro chudé má po premiéře, v Evropě ho ale nekoupíte
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85%) 4 hlas/ů

1 komentář

  1. Pane Dittrichu, proč máte potřebu nadepsat článek tak dehonestujícím způsobem? Copak někdo, kdo si půjde koupit 4,5- m auto za -odhadem- 800 tis. Kč je chudý? A nejste to náhodou Vy sám? Máte na auto za 800 tis. Kč? Opravdu chcete, aby se na Vás ostatní koukali jako na “chudého”, pokud Vás neuvidí zrovna v X4?
    Jděte se vycpat….

PŘIDAT KOMENTÁŘ: