Renault Alaskan Formula Edition je zvláštní kombinace off-roadu a F1

  • Renault Alaskan se představil v provedení Formula Edition

  • Nic ve stylu Espace s motorem uprostřed nečekejte 

  • Novinka spočívá pouze v použití barev shodných s monoposty F1

Jestli si myslíte, že označení „Formula Edition“ odkazující na monoposty F1 se hodí pouze ke sportovním automobilům, jako tomu bylo v nepříliš vzdálené minulosti u modelu Clio RS, pak se pletete. Renault totiž nedávno představil svůj terénní pick-up Alaskan v edici inspirované seriálem F1.

Očekávat něco ve stylu starého Espace s motorem z formule není na místě. Alaskan Formula Edition je výhradně designovou záležitostí. Vůz je kompletně černý, má černá litá kola a vše doplňují žluté detaily na masce chladiče, nárazníku a na bocích. O pohon se stará sériový a nijak nezměněný dieselový čtyřválec o objemu 2,3 l, který automobilka prezentuje jako nejúspornější agregát v segmentu.

Doporučujeme: Renault Mégane R.S. umí být zábavný, ale jednoduché to mít nebude (první jízdní dojmy)

Pravda, spojení terénního pick-upu s monoposty F1 je zvláštní, nicméně v případě Renaultu to není poprvé, co se podobná zdánlivě nesmyslná kombinace objevila. Minulý rok totiž v bojových barvách týmu Renault dorazily dodávky Kangoo, Trafic a dokonce i Master.

V minulosti se Renault uměl odvázat mnohem více. V roce 1994 například postavil model Espace s desetiválcem z tehdejšího monopostu F1. Vzniklo tak MPV schopné zrychlení z nuly na 200 km/h za 6,3 s a nejvyšší rychlosti přes 300 km/h.

Renault Alaskan Formula Edition je zvláštní kombinace off-roadu a F1
Ohodnoťte tento článek!
2.3 (45%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: