První elektrická Škoda postavená na platformě MEB dostala jméno. Říká si Enyaq

  • Škoda oficiálně oznámila jméno svého prvního elektromobilu postaveného na platformě MEB

  • Sériová verze konceptu Vision iV se jmenuje Enyaq iV

  • Základem má být slovo „enya“. V irštině to údajně znamená „zdroj života“

Škoda oficiálně oznámila jméno, pod kterým bude prodávat svůj první elektromobil postavený na platformě MEB. Nečekejte nic povědomého, co by odkazovalo do minulosti značky. Mladoboleslavská novinka si říká Enyaq.

Podle tiskové zprávy je základem slovo „enya“. To má údajně v irštině znamenat něco jako „nový začátek“. Písmeno „E“ na začátku bylo záměrně zvoleno kvůli tomu, že se jedná o elektromobil. „Q“ na konci pak naznačuje, že vůz spadá mezi crossovery. Následuje tedy modely Kamiq, Karoq nebo Kodiaq. Protože elektrifikované Škodovky nesou ještě také označení „iV“, celým jménem si bude elektrická novinka říkat Enyaq iV.

Dealerství Škoda v době elektrické: Záložní zdroj, dobíjecí stanice a karanténa pro nabourané elektromobily

Samozřejmě se tak nějak automaticky nabízí spojitost se zpěvačkou, která si říká Enya. Ta mimochodem v jednom rozhovoru uvedla, že tohle jméno pochází z irské mytologie. Enya údajně byla bohyně, kterou její otec uvěznil na pustém ostrově. Prostřednictvím věštby se totiž dověděl, že ho zabije muž, který se za ni provdá. Jenže na ostrově ztroskotala loď, Enya tak nakonec přece jen potkala muže a ten později opravdu jejího otce zabil.

Na další podrobnosti týkající se Škody Enyaq si musíme ještě nějakou dobu počkat. Nemělo by to ale trvat příliš dlouho. Podle dřívějších informací by se mělo sériové provedení dostat na trh letos.

První elektrická Škoda postavená na platformě MEB dostala jméno. Říká si Enyaq
Ohodnoťte tento článek!
2.4 (48.57%) 7 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: