Právě vychází časopis Motocykl 3/2019

  • Exkluzivně: Ducati Hypermotard 950 / SP na okruhu i na silnici

  • Představení: Honda CB650R a CBR650R, KTM 690 SMC R a Enduro R

  • První jízda: Triumph Scrambler 1200, BMW R 1250 GS / F 850 GS Adventure

  • Srovnávací test: Suzuki Hayabusa vs. Kawasaki H2SX

  • Rozhovor: Gábina Novotná 

  • Reportáž: Off-road ve Španělsku

  • Cestopis: Chorvatské šotoliny

  MC_3_001_TITULKA3

Ducati chce ovládnout motardový svět s pomocí rekvalifikované devětsetpadesátky a tvrdí o novém Hypermotardu, že je to „hooligan bike“. Do jaké míry je to pravda? To jsme zjišťovali na silnicích ostrova Grand Canaria i tamním okruhu Maspalomas, kde se představila jeho vyšperkovaná verze SP.

Zavedené pořádky v kategorii retrobiků hodlá převrátit naruby nový Triumph Scrambler 1200. K oldschoolovému designu a stylu Britové přidali skutečné offroadové schopnosti, takže je na čase přestat leštit chromy a vyrazit do terénu!

MC_3_025_Duc HypermotardMC_3_034_Triumph Scrambler

Dvě vylepšené čtyřválcové šestsetpadesátky od Hondy dále rozvíjí původní vydařenou koncepci. Vedle líbivého moderního designu sází na bytelnou techniku a staré dobré hodnoty. Díky CB650R ožil duch legendárního Hornetu, díky CBR může Fireblade zase říkat, že má menšího bráchu.

KTM se dokázala popasovat i s dosud nejpřísnějšími unijními předpisy a svůj ikonický jednoválec LC4 přizpůsobila současným emisním i společenským normám. Zda tím utrpěl jeho divoký charakter? Vůbec ne! 690 SMC R je pořád dost zlobivou motorkou pro mladé a neklidné, Enduro pak pro ty dříve narozené, ale neméně svobodomyslné jezdce.

MC_3_016_Homda CBR 650MC_3_050_KTM 690

Suzuki Hayabusa odchází po dvou dekádách do motocyklového důchodu a žezlo královny rychlosti převzala Kawasaki Ninja H2. Jak dopadlo přímé srovnání těchto dvou představitelek různých generací kategorie Speedbike? Rozdíly mezi nimi překvapivě nejsou tak propastné, jak by se dalo očekávat.

Nová mnichovská endura F 850 GS a R 1250 GS se dočkala své varianty Adventure. Větší nádrž, delší dojezd a lepší výbava do terénu z obou strojů dělají mimořádně všestranné motocykly. Dvoudenní test ve Španělsku ale odhalil daleko víc. Které z nich se lépe hodí pro dobrodružnou výpravu?

MC_3_039_ST_BUSA_H2SXMC_3_058_BMW

Stejně jako vloni se i letos v kategorii motocyklů postavila na start rallye Dakar naše sympatická závodnice Gábina Novotná. A tentokrát si konečně mohla užít průjezd cílovou rampou! Krátce po návratu se nejen o svých pocitech rozpovídala u našeho redakčního mikrofonu.

Nikdo nespojil svět motocyklů, aut a filmu tak těsně jako Steve McQueen. Rád o sobě říkával, že si není jistý, jestli je vlastně víc herec, který závodí, nebo spíš závodník, který hraje. V roce 1964 se zúčastnil i motocyklové Šestidenní a své čestné místo zaslouženě našel v síni slávy Americké motocyklové federace. Více zajímavostí z jeho života najdete v osobnostním profilu.

To vše a mnoho dalšího čtení o motorkách na vás čeká v březnovém vydání časopisu Motocykl!

MC_3_068_GabinaMC_3_077_McQueen

MOTOCYKL 3/2019 vychází ve čtvrtek 28. února.

MC_3_085_Holan

Právě vychází časopis Motocykl 3/2019
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: