Právě vychází časopis Motocykl 11/2020. Stále s poštovným zdarma

  • První jízda: CFMOTO 700CL-X Heritage, RVM 500 by JAWA
  • Představení: Ducati Multistrada V4 S, BMW R 1250 RT
  • Srovnávací test: střední cestovní endura
  • Redakční testy: BMW F 900 XR, Honda Fireblade SP
  • Dlouhodobý test: KTM 790 Duke
  • Rozhovor: Martin Písařík, Jakub Kornfeil, Vítězslav Ryšavý
  • Stavba: Buell XB12S alias ROD #014 od ROD Custom Motorcycles

 Vzhledem k mimořádným opatřením zasíláme zájemcům časopis na adresu za stejnou cenu jako na pultech, tedy bez poštovného a balného. Objednávejte na www.send.cz.

Ideální motorka neexistuje, přesto se ale najdou stroje, které výjimečným způsobem dokáží zkombinovat jak letní výlet do Dolomitů, tak každodenní dojíždění za prací, jak celodenní polykání kilometrů, tak svižnou psychohygienu v podvečer všedního dne. Pět cestovních endur střední kubatury slibuje splnit všechna vaše jednostopá přání. Komu se to podaří nejlépe? To zjistíme ve velkém srovnávacím testu.

Příchod Multistrady V4 je ukázkovou změnou v paradigmatu Ducati. Pryč je dvouválec, desmodromický rozvod, a dokonce i jednoramenná kyvná vidlice! O to vážněji se ale nová „Multoška“ chce navézt do písečku Africám, „géesům“ a spol. Jaké k tomu má předpoklady?

Čím blíže k zemi, tím více se okolní svět zrychluje, intenzivněji vnímáte spojení pilota a stroje, příliv adrenalinu do žil i kus čerstvě zoraného pole vytahaný na testovací úsek… letošní Fireblade sice na silniční manýry rezignoval a okruhově se radikalizoval, my jsme se ale rozhodli pro jednou (a naposledy) oba světy spojit. „Doma“ to ale raději nezkoušejte!

Čínská značka CFMOTO čím dál hlasitěji vzkazuje západnímu světu, že by ji měl začít brát vážně. Konkurenceschopnost jejích produktů roste geometrickou řadou, nemluvě o kvalitě zpracování či designu. Jedním z posledních příkladů je řada retro modelů střední kubatury. Na jednom z prvních předprodukčních kusů jsme se kousek svezli a první dojmy jsou veskrze pozitivní.

Na českém trhu se ke konci letošního léta objevila nová značka a s ní i nový univerzální stroj, který patří do kategorie dostupných. Máme na to, kupovat si „levné“ věci, anebo je tentokrát všechno jinak a můžeme být rádi za další a nečekaný obchodní tah týnecké Jawy?

Model F 900 XR je v nabídce německého výrobce naprostou novinkou – doposud jste si mohli u BMW koupit crossover jedině s litrovým čtyřválcem. Velké XR sice patří mezi nejpovedenější biky ze současné bavorské produkce, ale leckoho může odradit zbytečně vysokým výkonem či cenovkou. Dokáže se mu dostupnější „devítka“ vyrovnat všestranností a faktorem zábavy?

Zbrusu nový rakouský twin sklízí chválu ze všech stran. Sportovní bike střední kubatury boduje svým točivým motorem a agilním podvozkem. My se zaměřili na to, jak si vede nejen při sprintech, ale i během maratonu. Nový Duke střední kubatury jsme po dvou svižných sezonách rozebrali do šroubku a přinášíme zprávu o jeho kondici.

Natrefit v­ Česku na Buell je tak trochu vzácnost a ­přestaveb bude logicky jako šafránu. Sami víme o ­tolika, že bychom je napočítali na prstech jedné ruky. Ta nejzajímavější z­ nich nese logo Ride or Die!

Česká televize začala vysílat seriál Po jedné stopě, kde jsou hlavními aktéry herec Martin Písařík a cestovatel Igor Brezovar. A přestože se může zdát, že je to jen takové „vejletění“, je za tím spousta práce i lidí, kteří se vším pomáhají. Zajímá vás zákulisí? V rozhovoru jsme vyzpovídali oba jezdce.

Jakub Kornfeil ještě před začátkem letošní sezony kvůli nedostatku sponzorů ukončil aktivní závodnickou kariéru a odstoupil od platné smlouvy, kterou měl pro sezonu 2020 podepsanou v kubatuře Moto3. Jen několik měsíců nato ale přišla zajímavá nabídka od týmu Petronas, který Kubajze vrátil zpět do padoku závodů mistrovství světa silničních motocyklů, tentokrát ovšem za řídítka elektrického motocyklu třídy MotoE. Jakub nám prozradil spoustu zákulisních informací a pro běžného fanouška také těžko představitelných skutečností.

Listopadové číslo Motocyklu seženete tradičně ve všech dobrých trafikách a na benzinkách, ale můžete si ho objednat i do své schránky. Cena tohoto „jednorázového předplatného“ je stejná jako na pultech – za poštovné nezaplatíte ani korunu navíc. Stačí kliknout na www.motocykldoschranky.cz.

MOTOCYKL 11/2020 vychází ve středu 11. listopadu.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: