Jak se získává řidičák ve světě? Někde stačí ujet pár metrů, jinde se jezdí autíčkem po stole

11.11.2020
9 nových názorů
Zdroj: Archiv MF
  • Britská společnost Zuto zkoumala, jak náročné je ve 190 zemích světa získat řidičské oprávnění

  • Zatímco ve Vietnamu musí žadatel projít testem o 450 otázkách, v Jižním Súdánu stačí být „způsobilým“

  • V Keni musí žáci jezdit autíčkem po stole, v Lesothu se zase počítá s tím, že zvládnou jízdu v terénu

Vzpomínáte si ještě na to, jak jste absolvovali autoškolu? Někdo musel zodpovědět desítky otázek v testu, pak před instruktorem předvést dokonalou jízdu městskými nástrahami a nakonec ještě před otevřenou kapotou chytře pohovořit o motoru. Jinému stačilo o řidičský průkaz zažádat na vojně. Velké rozdíly jsou ale i mezi jednotlivými státy. Zjistil to průzkum britské společnosti Zuto, který porovnával náročnost získání řidičáku ve 190 zemích světa.

Jednu z nejjednodušších zkoušek mají v Egyptě. Ještě před nedávnem stačilo s autem ujet jen šest metrů dozadu a šest metrů dopředu. Pak ale došlo ke zpřísnění a lidé nově musí k této jízdě ještě odpovědět na 10 otázek v testu. Na Filipínách zase musí studenti prokázat svou zdatnost tím, že objedou na uzavřeném prostoru okruh, kde se ale zatáčí jen doprava. To ale není nic proti Mexiku. Tam se ještě do roku 2018 uděloval řidičák jen tak, stačilo si podat žádost. Přitom v Jižním Súdánu musíte alespoň prokázat, že jste k řízení „způsobilí“. Není úplně přesně dané jak.

Průzkum: Začínající řidiči se nejvíc bojí podélného parkování a rychlého pruhu
Přečtěte si také:

Průzkum: Začínající řidiči se nejvíc bojí podélného parkování a rychlého pruhu

V jiných státech by studenti takové praktiky mohli i závidět. Například ve Vietnamu je nutné projít teoretickým testem, který obsahuje 450 otázek a je tak nejdelší na světě. Na Ukrajině jsou v testu povolené jen dvě chyby a v Austrálii je zase nutné strávit za volantem spolu s instruktorem celkem 120 hodin čistého času.

Zuto ale našlo v podmínkách pro získání řidičského průkazu i poměrně bizarní požadavky. Tak například v Keni musí studenti během zkoušky jezdit po stole s autíčkem a ukazovat, jak by se v dopravní situaci zachovali. V Kazachstánu zkoumá chování řidiče počítač, v Číně ho u toho natáčí kamery (jak jinak, že?). V Rumunsku je potřeba každého žadatele během zkoušek celkem třikrát vyfotit, aby byl důkaz, že je opravdu vykonal on.

S výměnou řidičáku v roce 2020 nepospíchejte. Platí i propadlé, ale pozor na datum
Přečtěte si také:

S výměnou řidičáku v roce 2020 nepospíchejte. Platí i propadlé, ale pozor na datum

Za nepohodlné označuje průzkum zkoušky v Libyi. Během praktických jízd jsou totiž v autě kromě žadatele o řidičák přítomní i instruktor, policista a popřípadě další žadatel. Přesně takové osazenstvo ale při svém skládání zkoušek pamatuje autor tohoto článku, jen byl místo policisty přítomen komisař. Zajímavější je spíš Lesotho, kde se počítá s tím, že čerstvý držitel oprávnění zvládne i jízdu v terénu. Nebo Slovinsko, kde se už po dnešních studentech vyžaduje, aby jezdili úsporně a tedy s ohledem na emise.

Vstoupit do diskuse (9 názorů)
  • Našli jste v článku chybu?