Porsche připravuje Boxster a Cayman GTS. Čtyřválcový motor ale zůstane

  • Řada modelů 718 Boxster a Cayman se rozroste o verzi GTS

  • Čtyřválec 2,5 l ale verzi GTS zůstane

  • Očekávejme zvýšení výkonu a točivého momentu

Řada nejmenších a nejlevnějších Porsche se rozroste o další verzi. Porsche 718 Boxster a Cayman dostanou provedení GTS, stejně jako ho mají ostatní modely včetně 911 a také SUV Cayenne a Macan. Verze GTS se dočká i Porsche Panamera. V zásadě se vždy provedení GTS lišilo lepší výbavou a vyšším výkonem proti variantě S.

U Porsche 718 Boxster a Cayman GTS to nebude jinak. Uprostřed uložený plochý čtyřválec 2,5 l s přeplňováním z verzí S zůstane, ale dočká se mírného zvýšení výkonu i točivého momentu. Současné provedení 718 Boxster a Cayman S má výkon 257 kW (350 k) a točivý moment 420 Nm.

Doporučujeme: Alfa Romeo 4C Spider vs. Porsche 718 Boxster S: Dva světy

Pro GTS lze celkem spolehlivě očekávat nárůst výkonu k hranici 375 koní. Změní se i podvozek a řízení, GTS dostane snížený adaptivní podvozek PASM v základní výbavě a paket Sport Chrono. Porsche obvykle provádí drobné úpravy také na zavěšení a třeba i charakteristice diferenciálu. Cayman GTS by mohl zvládnout sprint na 100 km/h za čtyři sekundy, respektive nejvyšší rychlost zhruba 290 km/h.

Otázka je, jestli i Cayman a Boxster GTS stále dostanou v základu manuální převodovku. Stejně si ji ale objednává minimální procento zákazníků, drtivá většina nových aut značky Porsche má automat. Verzi GTS Boxsteru a Caymanu uvidíme na některém z podzimních autosalonů, prodej bude zahájen na začátku roku 2018.

Porsche připravuje Boxster a Cayman GTS. Čtyřválcový motor ale zůstane
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: