Policie hledá nová místa pro měření rychlosti. Žádá veřejnost o lukrativní tipy

  • Policie naplánovala na 19. dubna hromadné měření rychlosti 

  • Letos poprvé bude do této akce zapojena i veřejnost

  • Policisté žádají veřejnost o tipy, kde by mělo měření probíhat

  • Nová místa policie vyhodnotí a případně využije i v budoucnu 

Policie má na datum 19. dubna naplánovanou dopravně bezpečnostní akci s hromadným měřením rychlostii. Akce se jmenuje Speed Marathon a má jít o celoevropskou záležitost. Něco podobného známe i z minulých let, nicméně letos poprvé bude do měření zapojena i veřejnost. Policisté totiž chtějí získat od lidí tipy na místa, kde by bylo dobré měření provádět.

Doporučujeme: Policie převzala 10 Audi S6, které budou „na parádu“. Staré A6 začnou pomáhat a chránit

Slouží k tomu interaktivní mapa. Až do 28. února můžete do mapy přidávat vlastní místa a dát tím policistům užitečný tip. Zároveň je možné pro již zadaná místa hlasovat, a to kladně i záporně. Nejžádanější místa policie využije. Hlavním důvodem aktivity je samozřejmě snaha o zvýšení bezpečnosti provozu.

Policie uvádí, že běžně k vyhodnocení rizikových lokalit využívá vlastní dopravně.bezpečnostní analýzy. Proto se velmi často měří na rovných přehledných úsecích, kde je z nějakého důvodu rychlostní omezení, které s bezpečnostní příliš nesouvisí.

Doporučujeme: Dopravní policie si pořídila 135 nových motocyklů BMW. Nákup opět zaplatili řidiči

Po celoevropské dopravně bezpečnostní akci policie výsledky nových míst analyzuje a případně je bude využívat i nadále. Aktuálně obsahuje interaktivní mapa přes sedm tisíc tipů na měření rychlosti. Třeba měření rychlosti startujících letadel na ruzyňském letišti by opravdu mohlo být velmi zajímavé.

Policie hledá nová místa pro měření rychlosti. Žádá veřejnost o lukrativní tipy
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Krásné zdůvodnění: “Policie uvádí, že běžně k vyhodnocení rizikových lokalit využívá vlastní dopravně.bezpečnostní analýzy. Proto se velmi často měří na rovných přehledných úsecích, kde je z nějakého důvodu rychlostní omezení, které s bezpečnostní příliš nesouvisí.” To je zjednodušeným pohledem zákona přiznání se k šikaně, zneužívání pravomocí veřejného činitele a další trestné činy, ne? Běda, kdyby cokoli podobného dělal kdokoli jiný :-)))

    • Oni měří na usecích, kde ja často překračována nejvyšší povolená rychlost. To že to nemá s bezpečností nic společného je nezajímá.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: