Ostře zlámaný Lexus UX není rekvizita ze sci-fi filmu, ale koncept pro Paříž

Prémiová značka automobilky Toyota přiveze na nadcházející autosalon v Paříži koncept jménem Lexus UX. Zatím jediná zveřejněná fotografie naznačuje, že Lexus se toho opravdu nebojí. Na snímku vidíme ostře řezaný crossover s mnoha hranami a zlomy na způsob origami, výrazně rozšířenými blatníky a opticky dozadu posazenou kabinou. Zadní dveře se patrně otvírají proti směru jízdy, protože mají kliky vpředu.

Stručná tisková zpráva žádné bližší podrobnosti neuvádí, ale koncept Lexus UX je patrně předobrazem nového kompaktního crossoveru. Ten by se měl v nabídce značky zařadit ještě pod (rovněž velmi odvážně stylizovaný) model Lexus NX a nahradit nepříliš úspěšný hybridní hatchback CT200h. Toho se za prvních osm měsíců roku 2016 prodaly na českém trhu pouhé čtyři kusy.

Za pozornost stojí, že Lexus UX se na první fotografii ukazuje tak, aby nebyla vidět příď. Velmi výrazně tvarovaná maska patří k základním znakům aktuálního tvarosloví značky Lexus a je možné, že značka v tomto směru chystá nějaký další vývoj. Můžeme pouze hádat, zda se vrátí zpět ke konzervativnějšímu vzhledu, nebo chce být naopak ještě odvážnější.

 

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: