Mercedes odstartoval výrobu nové generace třídy E s karoserií kombi

přidejte názor
Autor: Redakce
  • Výroba nové třídy E s karoserií kombi začala 8. září 2016

  • Velké německé kombi se vyrábí v továrně Sindelfingen

  • Celková produkce Mercedesu-Benz třídy E přesáhla milion kusů

Letos v červnu představil Mercedes novou generaci třídy E v provedení kombi. První zájemci si luxusní kombík mohli začít objednávat od patnáctého července, nicméně produkce se naostro rozjela až včera, tedy osmého září 2016.

Mercedes-Benz třídy E kombi se vyrábí v továrně Sindelfingen spolu se sedanem, ale také třeba s modely CLS nebo třídou S. Německá automobilka už zvládla za celou dobu působení třídy E vyprodukovat více než milion exemplářů. Aktuální generace je v pořadí šestá.

Také současný kombík třídy E sází především na obrovský zavazadelník. Ten je sice o trochu menší než u předchozí generace, ale pořád nabízí v základním uspořádání 670 litrů, což je hodnota, která hledá soupeře jen velmi těžko.

Pro začátek je k dispozici nový vznětový čtyřválec ve variantách E 200 d (110 kW) a E 220 d (143 kW), silnější dieselovou alternativou je šestiválec E 350 d (190 kW). Zájemci o benzin mají k dispozici dva přeplňované dvoulitrové čtyřválce (135 a 155 kW) a dva šestiválce (245 a 295 kW). Nejlevnější E kombi stojí na českém trhu 1,3 milionu korun.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?