Opravdu chcete Octavii Combi? Nový Opel Astra Sports Tourer vypadá skvěle, má velký zavazadelník a nabídne až 225 koní

  • Nová generace Opelu Astra byla představena v provedení kombi 

  • Oproti základnímu hatchbacku má Sports Tourer rozvor náprav prodloužený o 57 mm 

  • Základní objem zavazadelníku je 608 litrů 

  • Silnější čistě spalovací agregáty v nabídce chybí, roli výkonných motorizací přebírají plug-in hybridy

Po hatchbacku Astra nové generace odhalila automobilka Opel také variantu Sports Tourer. Přímý konkurent u nás mimořádně oblíbené Škody Octavia Combi dostal velmi povedený design, prostorný zavazadelník a moderní techniku, a to včetně plug-in hybridních pohonů. Jak moc velkým problémem pro tuzemský bestseller z Mladé Boleslavi nová Astra Sports Tourer nakonec bude, to ukáže až čas. Trumfy ale drží na své straně přece jen Škoda.

Nový Opel Astra Sports Tourer je dlouhý 4642 mm, široký 1860 mm a vysoký 1480 mm, přičemž rozvor náprav dosahuje hodnoty 2732 mm. Ve srovnání s minulou generací je novinka kratší o 60 mm. Jak tomu bývá u modelů nižší střední třídy zvykem, kombi má oproti základnímu hatchbacku prodloužený rozvor. U nové Astry činí rozdíl 57 mm.

Test Opel Corsa 1,5 CTDi: Německo s galskou příchutí

Základní objem zavazadlového prostoru je 608 litrů, maximum činí 1634 l. Opěradla jsou standardně dělená v poměru 40/20/40 a po jejich sklopení má být výsledkem zcela rovná plocha. U plug-in hybridních variant je objem zavazadelníku zmenšen na 548 litrů, respektive na 1574 litrů.

Škoda Octavia Combi nabídne základní velikost prostoru pro zavazadla 630 litrů, protože dostala delší zadní převis. Celková délka Škody je oproti novému Sports Toureru větší zhruba o pět centimetrů, nový Opel naproti tomu disponuje o pět centimetrů delším rozvorem náprav. Pro zadní cestující by tak mělo být více místa v Astře.

Srovnání tříválců: Ford Focus 1.0 EcoBoost vs Opel Astra 1.0 Turbo vs Peugeot 308 1.2 PureTech

Pokud si chcete pořídit neelektrifikovanou verzi, žádný velký motor nedostanete. Také pro kombi slibuje Opel zážehový tříválec 1.2 Turbo o výkonu 110 a 130 koní, k dispozici bude rovněž naftová patnáctistovka (130 k). Zájemci o silnější motorizaci musí sáhnout po plug-in hybridu (nebo po Octavii, která ve své nabídce pořád má i dvoulitry). Ten slabší je naladěn na 180 koní, vrcholem je provedení disponující systémovým výkonem 225 koní.

Opel Astra Sports Tourer nové generace dostane také spoustu moderních technologií včetně adaptivních světlometů Intelli-Lux LED Pixel Light pracujících se 168 samostatně ovládanými diodovými elementy. V ceníku nebudou chybět ani sedadla s certifikátem AGR nebo asistované řízení Intelli-Drive 2.0. První zákazníci by měli dostat svou Astru Sports Tourer nové generace v polovině příštího roku.

Opravdu chcete Octavii Combi? Nový Opel Astra Sports Tourer vypadá skvěle, má velký zavazadelník a nabídne až 225 koní
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73%) 20 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: