Škoda neuspěla v dalším losím testu. Tentokrát zklamala Octavia Combi

01.06.2020
27 nových názorů
Zdroj: Redakce
  • Škoda Octavia Combi neprošla losím testem švédského časopisu Tekniken Värld

  • V rychlosti 72 km/h porazila kužely, Toyota Corolla TS přitom manévr zvládla ještě rychleji

  • Po nepovedeném losím testu Škody Superb iV jde o další neúspěch Škody na polygonu

Minulý týden v losím testu, který patří mezi nejobávanější disciplíny výrobců aut, neuspěla Škoda Superb iV. Během zkoušky dokonce vyjela ze záběru kamery, což by v reálném provozu znamenalo, že skončila mimo silnici. Nyní losím testem neprošla ani menší Škoda Octavia Combi.

Na polygonu, který využívá renomovaný švédský magazín Tekniken Värld, zvládla Octavia Combi ostrý manévr v rychlosti 70 km/h. Při dalších dvou pokusech, kdy už jela rychlostí 72 km/h, se ale natolik rozhoupala, že shodila boční kužely ohraničující kraj silnice. Testem, pro jehož úspěšné složení je požadovaná právě tato rychlost, tedy neprošla.

Crash testy opět zpřísní. Euro NCAP chce zkoumat střet s SUV i záchranné systémy
Přečtěte si také:

Crash testy opět zpřísní. Euro NCAP chce zkoumat střet s SUV i záchranné systémy

Přitom konkurenční Toyota Corolla Touring Sports neměla s losím testem větší problémy. Švédové ji použili jako referenční model a dokázali s ní manévr zvládnout v ještě vyšší rychlosti. Auto po polygonu jelo 74 km/h.

Projít losím testem není rozhodně nic lehkého. Magazín Tekniken Värld proslul, když se mu v roce 1997 podařilo během testu převrátit Mercedes-Benz třídy A. Ve zkoušce neuspěly třeba Toyota Hilux, Dacia Sandero Stepway nebo naposledy Volkswagen Passat GTE. Naopak třeba Škoda Scala byla úspěšnější než Mazda 3 či Kia Ceed.

Vstoupit do diskuse (27 názorů)
  • Našli jste v článku chybu?