Opel GT X Experimental naznačuje nadějnou budoucnost německé značky

  • Koncept Opel GT X Experimental se představí ještě letos

  • Pravděpodobně to bude plug-in hybrid nebo elektromobil

  • Vyrábět se nebude, ukazuje jen nový designový jazyk

  • Pod koncernem PSA se bude moci Opel více designově odvázat

Čas utíká rychle. Opel už je pod francouzským koncernem PSA jeden rok a hospodářské výsledky ukazují, že se mu daří. Restrukturalizace a hlavně obnova modelového parku stojí za tím, že se Opel letos poprvé od roku 1999 dostal do černých čísel, tedy do zisku. A nyní má značka konečně důvod k optimizmu, který se nebojí prezentovat na nové upoutávce na sportovní kupé.

Video odhaluje koncept Opel GT X Experimental, který si ale nedělá ambice na sériovou výrobu, protože malosériové sportovní kupé rozhodně není to, co by měl Opel na svém seznamu priorit, pokud si chce udržet znovuzískanou ziskovost. GT X Experimental je pouze ukázkou budoucího směřování německé značky a jejího designového jazyka.

Doporučujeme: Opel bude vyvíjet nové benzinové motory pro koncern PSA včetně hybridů

Opel nedávno vysvětlil, že společná platforma s koncernem General Motors omezovala designové možnosti značky kvůli požadavkům na sdílení částí karoserie. Ty musely odpovídat zvyklostem na čínském a americkém trhu u značky Buick, se kterou třeba Insignia sdílela techniku a karoserii. Nové platformy koncernu PSA a slibovaná větší volnost v návrhu designu tak zaručí, že se Opel bude moci více odvázat.

Nový designový jazyk tak uvidíme třeba na další generaci modelu Insignia, která by měla dorazit někdy v letech 2022 až 2024 podle obvyklého životního cyklu modelů. První tradiční model s novým designem a na nové PSA platformě bude zřejmě Astra, jejíž příchod se očekává v roce 2021. Opel by však potřeboval nějaký „halo“ model, který by přitáhl pozornost. Takže duchovní nástupce kupé Calibra s moderním typem pohonu by značce slušel.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: