Je hotovo. Od dnešního dne patří Opel s definitivní platností koncernu PSA

1 nový názor
Autor: Redakce
  • Od 1. srpna Opel definitivně spadá pod skupinu PSA

  • Do roku 2020 by se měl Opel dostat ze ztráty

  • Koncern PSA se stal druhým největším výrobcem aut v Evropě 

Po oznámení o převzetí automobilek Opel a Vauxhall francouzským koncernem PSA z března letošního roku vše dospělo do své konečné fáze. Počínaje dnešním dnem, tedy od 1. srpna, patří obě zmíněné značky do skupiny PSA, ze které se tímto krokem stává evropská dvojka hned za koncernem Volkswagen.

Doporučujeme: Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím

Hlavním cílem pro nadcházející období je vymyslet, jak dostat evropskou pobočku dnes už bývalého vlastníka GM ze ztráty, ve které se drží od roku 1999. Plán, jak toho dosáhnout, by měl být hotov nejpozději za sto dnů. Každopádně je jisté, že i nadále bude Opel se svým dřívějším majitelem spolupracovat.

Rozšířená skupina PSA drží na evropském trhu podíl přibližně 17 % a je tak evropskou dvojkou. Samotné PSA si od převzetí Opelu slibuje kromě jiného snížení nákladů ve výši 1,7 miliardy eur.

Doporučujeme: Ojeté diesely z Dieselgate? Noční můra pro VW, ale požehnání pro motoristy

Koncern PSA spolupracoval s automobilkou Opel od roku 2012, takže už dnes najdeme v nabídce crossovery, které z této spolupráce vznikly. Příští rok se pak podle aktuální tiskové zprávy dočkáme nástupce užitkového Opel Combo a v roce 2019 by měla dorazit nová generace modelu Corsa.

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?