Nový Renault Mégane GranCoupe vyráží do boje o zákazníky. Má delší rozvor než Octavia

  • Renault Mégane přichází nově na trh s karoserií sedan

  • Délka vozu se blíží Octavii, rozvor je dokonce větší 

  • Prodávat se nový Mégane GranCoupe začne ještě během podzimu 

Nový Renault Mégane s karoserií sedan, který bude u nás označován jako GranCoupe, se představil už v červenci. K vidění byl samozřejmě také na pařížském autosalonu a pomalu se chystá do prodeje. Na trh v téměř třiceti zemích vstoupí tato novinka ještě během podzimu. Automobilka už také odstartovala mezinárodní prezentaci, takže jsou k dispozici další fotografie, které si nemůžeme nechat pro sebe.

Doporučujeme: Nový Renault Scénic se od základu změnil. Zde je 9 hlavních rozdílů

„Zmenšený Talisman“ bude lákat zákazníky už základními rozměry. S délkou 4632 mm Renault Mégane GranCoupé jen nepatrně zaostává za Škodou Octavia (4659 mm), na šířku jsou obě auta stejná (1814 mm) a rozvorem náprav Renault dokonce Octavii překonává (2711 mm vs. 2686 mm). Rozvor nového Mégane GranCoupe je v dané kategorii rekordní. Dalším rekordem má být rozchod kol – 1,57 m vpředu i vzadu.

Z vnějších rozměrů budou těžit především cestující na zadních sedadlech. Pro kolena je ve druhé řadě sedadel připraveno 216 mm, což je o 37 mm více než u pětidveřového Mégane. Zavazadelník má objem 550 litrů, tedy o dvacet litrů více ve srovnání s Renaultem Fluence.

Doporučujeme: Škoda Octavia 1.0 TSI vs 1.2 TSI – Černobílá záležitost?

V nabídce benzinových motorů najdeme atmosférickou šestnáctistovku (85 kW/115 k) a přeplňovaný čtyřválec 1.2 TCe (96 kW/130 k), zájemci o diesel se mohou těšit na dvě verze agregátu 1.5 dCi (66 kW/90 a 81 kW/110 k) a na 1.6 dCi disponující výkonem 96 kW/130 k. Samozřejmostí je řada různých asistentů známých z ostatních variant Mégane.

Nový Renault Mégane GranCoupe se bude vyrábět v turecké továrně Bursa, která produkuje také modely Clio a Clio Grandtour.

Nový Renault Mégane GranCoupe vyráží do boje o zákazníky. Má delší rozvor než Octavia
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (72%) 5 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: