Nový Ford Focus prozrazen před premiérou. Změny nejsou malé

  • Ford Focus byl předčasně prozrazen, oficiálně se má představit až za několik týdnů

  • Základní koncepce se měnit nebude, v Evropě zůstane klasický hatchback

  • Pro některé trhy bude i sedan, ale možná se už nebude prodávat kombi

Na autosalonu v Ženevě se má představit nová generace Fordu Focus, důležitého hatchbacku segmentu C. V tajnosti ale nový model nevydržel. Někomu podařilo vyfotit nezamaskované auto během natáčení a focení propagačních materiálů. Fotky ukázal web Vezees.hu. Příliš detailů na nich vidět není, ale stejně asi Ford nebude mít z tohoto úniku velkou radost.

Ford Focus IV
Nový Ford Focus v tajnosti nevydržel. Asi největší změnou jsou prolisy na bocích, které poněkud připomínají aktuální styl Mazdy nebo třeba Seatu. Premiéru by měl nový Focus zažít na autosalonu v Ženevě za pár týdnů a do prodeje dorazí ještě do konce letošního roku

Základní proporce se logicky příliš nemění, protože koncepce zůstává stejná. Povšimnout si ale můžeme nového tvarování C-sloupku, zadních svítilen i linie pontonu. Vpředu očekávejme spíše evoluci současných tvarů. A jak to bude s technikou pod kapotou? To je také velká otázka.

Doporučujeme: Ford Focus 1.0 EcoBoost vyvrací mýty o litrových tříválcích

Asi můžeme předpokládat, že Fordu Focus zůstane litrový tříválec 1.0 EcoBoost o výkonech od 74 do 103 kW. Nad ním by se měla objevit benzinová patnáctistovka a v Evropě snad ještě pořád diesel. Ford nedávno představil novou vznětovou jednotku 1.5 EcoBlue, která se pro Focus jeví být logickou volbou.

Vedle klasického hatchbacku se na některých trzích objeví i sedan, ale ten v Evropě nebude. Pravděpodobně skončí i kombi, přestože současné provedení se prodávalo dobře. Naopak by měla přijít verze Active, což je přizvednutý model s oplastovanými blatníky, evokující crossover. Prodávat by se nový Focus měl začít na podzim.

Nový Ford Focus prozrazen před premiérou. Změny nejsou malé
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.57%) 7 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: