Nové BMW X5 dorazí za rok. Bude lehčí a samozřejmě i jako plug-in hybrid

  • Ve druhé polovině roku 2018 se představí nové BMW X5

  • Základní koncepce se nezmění, vůz ale dostane lehčí platformu

  • Na některých trzích se budou nabízet i verze s pohonem zadních kol, ale u nás patrně nikoliv

  • Plug-in hybrid vzniká hlavně kvůli daním

  • BMW X5 se bude opět vyrábět v americkém Spartanburgu

Německá automobilka BMW pomalu připravuje novou generaci SUV X5, jehož premiéra by se měla odehrát v druhé polovině příštího roku. Kolem továrny v americkém Spartanburgu lze již spatřit maskované prototypy s prakticky hotovou karoserií. Ačkoli se BMW X5 současné generace představilo teprve v roce 2014, chystaný model nebude jen facelift.

Současné BMW X5 (F15) technicky vlastně vychází z předchozí generace E70, má stejnou podvozkovou platformu. Nový model ale platformu změní, přejde na novou generaci platformy CLAR s profily vyztuženými uhlíkovými vlákny. Podobnou má třeba BMW řady 5 a řady 7. Nová platforma pomůže snížit hmotnost a zvýšit torzní tuhost.

Doporučujeme: Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás vrátí zpět na zem

Koncepce se měnit nebude a i po stránce designu půjde spíše o evoluci. Špionážní snímky (které si můžete prohlédnout třeba na webu Automotive News) ale naznačují, že se BMW velmi volně inspiruje v nedávných konceptech (například ve velkém SUV X7 na titulním snímku) a klasické ledvinky v masce budou zase o něco větší a protáhlejší. Uvnitř najdeme digitální přístrojový štít, těšit se můžeme na adaptivní LED světla a v příplatcích bude spousta moderních asistenčních systémů.

V nabídce motorů se dočkáme plug-in hybridu s dvoulitrovým čtyřválcem a pro evropský trh nebudou chybět čtyřválcové a šestiválcové diesely. Zatímco u nás se bude nová X5 prodávat zřejmě jen jako čtyřkolka s automatem, některé trhy budou mít také základní verzi s pohonem zadních kol. Vedle benzinového šestiválce usedne na vrcholu přeplňovaný osmiválec. A podle všeho přijde i verze X5 M s motorem z M5.

Nové BMW X5 dorazí za rok. Bude lehčí a samozřejmě i jako plug-in hybrid
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70.48%) 21 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: