Nová Mazda CX-5 získala od Euro NCAP maximálních možných pět hvězdiček

  • Vynikající ochrana dospělých, dětí i chodců

  • Systém automatického brzdění Advanced Smart City Brake Support ve standardní výbavě

  • Bezpečí i styl: Filozofie proaktivní bezpečnosti spolu s designovým slohem KODO

Leverkusen, Německo / 6. září 2017

Zcela nová Mazda CX-5 modelového roku 2017 se zařadila mezi nejbezpečnější rodinné vozy na trhu. Nezávislá organizace Euro NCAP, která posuzuje bezpečnost automobilů prodávaných v Evropě, udělila nové Mazdě CX-5 maximálních možných pět hvězdiček.

Hodnocení vychází z přísných bariérových zkoušek a z testování pokročilých asistenčních systémů, jež má nový model ve standardní výbavě. Nová Mazda CX-5 dosáhla vynikajícího skóre v hodnocení ochrany dospělých cestujících, dětí i chodců.

Jeff Guyton, prezident a generální ředitel Mazda Motor Europe, řekl: „Bezpečnost lidí, kteří jezdí našimi vozy, i těch okolo je pro Mazdu velmi důležitá. To se nyní odrazilo i v pětihvězdičkovém hodnocení od Euro NCAP. Svědčí to o vyspělosti naší rozšířené palety pokročilých systémů aktivní bezpečnosti, které vycházejí z naší filozofie Proactive Safety a pomáhají řidičům.“

Nová Mazda CX-5 2017: hodnocení bezpečnosti Euro NCAP*

Pět hvězdiček Euro NCAP svědčí o vynikající práci designérů a konstruktérů Mazdy, kteří při vývoji nové Mazdy CX-5 nepřipustili žádné kompromisy. Díky tomu se jim podařilo skloubit v novém kompaktním SUV mimořádnou bezpečnost, vyplývající z filozofie Mazda Proactive Safety, i atraktivní design ve stylu KODO – Duše pohybu.
Nová Mazda CX-5 2017: Advanced Smart City Brake Support

Nová Mazda CX-5 je sériově vybavena systémem automatického brzdění před překážkou Advanced Smart City Brake Support. Ten aktivně pomáhá předejít nehodě nebo alespoň zmírnit následky nárazu a tím i riziko zranění. Prostřednictvím přední kamery nepřetržitě sleduje prostor před vozem. Pracuje v rychlostech 4 až 80 km/h. Hrozí-li náraz do jiného vozu nebo střet s chodcem, začne automaticky brzdit.

Nová Mazda CX-5 2017: Nová dimenze radosti z jízdy

Mazda je přesvědčena, že řidič by měl být se svým vozem „jedno tělo“. Tento princip nazývá japonským termínem Jinba-Ittai. Díky novým technickým řešením nastavuje nová Mazda CX-5 ještě vyšší standard radosti z jízdy. Tužší karoserie a zdokonalené řízení, podvozek i brzdy v kombinaci se systémem G-Vectoring Control, který zmírňuje naklánění karoserie, přinášejí do segmentu kompaktních SUV novou dimenzi řidičského potěšení.

Mazda již prodala více než 1,5 milionu CX-5. V současné době tvoří tento model přibližně čtvrtinu celkového odbytu Mazdy.

* Výsledky hodnocení Euro NCAP pro Mazdu CX-5 2017:

Celkové hodnocení: Pět hvězdiček (Ochrana dospělých: 95 % / Ochrana dětí: 80 % / Chodci: 78 % / Bezpečnostní systémy: 59 %) Kompletní výsledky viz http://www.euroncap.com/en/

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: