Nová generace SUV Porsche Cayenne prozrazena před premiérou

  • Také nové Porsche Cayenne bylo předčasně odhaleno

  • Design se oproti předchozí generaci příliš nemění

  • Pod kapotou očekávejme stejnou techniku jako u Panamery

  • Na trh dorazí nový Cayenne na jaře 2018

Druhá generace Porsche Cayenne spěje ke konci svého životního cyklu, na trhu je už od roku 2010. Zítra se má oficiálně představit generace třetí, ale v tajnosti nevydržela. Nejprve uniklé snímky zveřejnil britský AutoExpress, ale záhy článek s galerií z jeho stránek zmizel. Fotky nového Cayennu ale máme a nic převratného se na nich neodhaluje.

Nová generace velkého SUV od Porsche je téměř totožná s tou současnou, je ale vidět vliv nového designového jazyka automobilky. Spíše teď nový model připomíná menší Macan, ale vyloženě atleticky nový Cayenne na první pohled nevypadá. Uvnitř se toho změnilo dost a do Cayennu se nastěhoval nový infotainment s rozměrným centrálním displejem.

Doporučujeme: Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás vrátí zpět na zem

Pokud jde o techniku, o použitých motorech ještě nevíme nic, ale dá se předpokládat převzetí motorové palety z modelu Porsche Panamera. Ostatně Porsche Cayenne využívá platformu MLB Evo, kterou pro koncern Volkswagen vyvinulo a kterou má třeba Audi Q7 a dostane ji i nový Touareg.

Pro Cayenne se počítá i s hybridním a plug-in hybridním pohonem a nebude chybět ani diesel. Na druhém konci nabídky bude vrcholná verze Turbo S a Turbo S E-Hybrid s osmiválcem a výkonem soustavy skoro 700 koní. Nové Porsche Cayenne dorazí do prodeje na začátku roku 2018.

Nová generace SUV Porsche Cayenne prozrazena před premiérou
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: