Nejen auta do zásuvky: BMW vyrobilo elektricky poháněnou létající kombinézu

  • Mnichovská automobilka představila létající kombinézu pro parašutisty poháněnou elektřinou

  • Díky dvěma vrtulím může dosáhnout rychlosti až 300 km/h a lze v ní tak i stoupat

  • S kombinézou už letěl parašutista Peter Salzmann, kroužil nad rakouskými Alpami

Takzvaný wingsuit flying se stává oblíbeným adrenalinovým sportem. Parašutisté skočí ze skály nebo z letadla a mají na sobě speciální kombinézu, jež je po roztažení rukou promění v poletuchy lidské velikosti. Díky tomu nepadají, ale mohou na delší vzdálenost plachtit.

BMW se nyní tomuto sportu rozhodlo přidat nový rozměr. Jeho oddělení Designworks společně s rakouským parašutistou Peterem Salzmannem připravilo elektricky poháněnou létající kombinézu, která díky přidané energii umožní nabrat pilotovi rychlost a tím i výšku. Ten pak doletí dál.

Jen vysunout křídla a vzletět! Na Slovensku vzniklo další létající auto

Elektrifikovaný oblek od BMW je vybaven dvěma krytými vrtulemi ve tvaru malých trysek, které má parašutista připnuté na hrudi. Po aktivaci se dokážou roztočit na 25 tisíc otáček za minutu a generovat tak výkon až 15 kW. Díky malé baterii vydrží v chodu pět minut. To stačí k tomu, aby člověk letěl rychlostí až 300 km/h.

První let proběhl před pár dny nad Alpami. Salzmann seskočil spolu se dvěma kolegy z vrtulníku. Vše natáčely kamery a BMW samozřejmě využilo poháněnou létající kombinézu k propagaci svých elektrifikovaných modelů. To ale neubírá nic na impozantnosti celého kousku, který si můžete prohlédnout na videu:

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: