Móda šestikolových aut nekončí. Carlex připravuje Mercedes třídy X v provedení 6×6

  • Další specialitu vybavenou trojicí náprav chystá Carlex Design 

  • Jako základ tentokrát posloužil Mercedes-Benz třídy X

  • Novinka designem částečně odkazuje na původní koncept třídy X

Móda aut přestavěných na šestikolové speciály stále nekončí. Po třídě G nebo několika přestavbách Land Roveru Defender aktuálně přichází Carlex Design s konceptem šestikolového Mercedesu-Benz třídy X. Po stránce techniky se toho zatím o autě mnoho neví, ale podle prvních fotek evidentně půjde o zajímavý stroj.

Společnost Carlex Design říká této kreaci Exy 6×6 Concept. Novinka totiž vychází z úpravy Exy, která byla představena už dříve a také stojí na základech třídy X, přičemž samozřejmě nemá tři nápravy. Vzhled auta do určité míry navazuje na původní koncept předcházející sériové provedení německého pick-upu. Podobná je barva, výrazná přední část i vytažené blatníky s pořádnými terénními pneumatikami.

Mercedes-Benz třídy X od Carlex Design ukazuje, že i z Nissanu lze udělat Maybach

To hlavní se přirozeně událo vzadu, kam se nastěhovala třetí náprava a logicky také prodloužená korba. Co má Exy 6×6 pod kapotou, to zatím není úplně jisté. Velmi pravděpodobně to ale bude třílitrový naftový šestiválec, protože jde o nejsilnější motor dostupný pro třídu X. V sériové variantě disponuje výkonem 190 kW (258 koní), nicméně lidé od Carlex Design jeho parametry určitě dále vylepší.

Exy 6×6 je jen další z mnoha 

Carlex Design Exy 6×6 Concept rozhodně není nic originálního, protože šestikolových automobilů jsme v poslední době viděli opravdu hodně. I když se šestikolky objevovaly i v dávné minulosti, dá se říci, že pozornost movitých zákazníků naplno přitáhl až Mercedes-Benz třídy G v provedení 63 AMG 6×6 představený před pěti lety. O ten byl takový zájem (navzdory extrémní ceně), že automobilka raději ukončila prodej, aby mu zachovala exkluzivitu. Od té doby postupně dorazilo velké množství dalších podobných úprav.

Například Kahn Design postavil šestikolový Defender, bulharská společnost Vromos představila v roce 2015 šestikolovou Toyotu Hilux, třínápravový automobil se objevil také se značkou Hennessey, už vznikl i podobný Range Rover, Jeep Wrangler, Suzuki Jimny nebo dokonce třeba Lada Niva. Tyto (a některé další) starší kreace si můžete připomenout v galerii níže.

Móda šestikolových aut nekončí. Carlex připravuje Mercedes třídy X v provedení 6×6
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.15%) 13 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: