MG začne v Anglii ještě letos prodávat svůj třetí model. Bude to crossover XS

  • MG zatím prodává dva modely, třetí dorazí koncem roku 

  • Nový crossover XS se představí příští týden na autosalonu v Londýně 

  • Jde o evropské provedení čínské verze MG ZS

  • Do dvou let chce MG začít nabízet svá auta kromě anglického také na jiných evropských trzích

Dříve slavná anglická značka MG před časem vstala z mrtvých, když ji potkal podobný osud jako například Volvo. Koupila ji totiž čínská automobilka. V tomto případě jde o společnost SAIC. Kromě aut prodávaných v Číně působí MG také v Anglii, kde nabízí modely MG3 a SUV označené jako GS. Letos přijde menší crossover, který se představí příští týden na autosalonu v Londýně. Jmenuje se XS a ze všeho nejvíce připomíná Mazdu.

Doporučujeme: První elektrické Volvo se dostane na trh v roce 2019. Vyrábět se bude v Číně

MG vypustilo do éteru první tři obrázky ukazující sériovou verzi. Jak je vidět, inspirací zde evidentně byla automobilka Mazda. Na další detaily si ale musíme ještě počkat. Tisková zpráva slibuje pouze nabídku dvou motorů, které budou moci zákazníci doplnit o manuální i automatickou převodovku. Do prodeje na anglickém trhu se MG XS dostane letos koncem roku.

Doporučujeme: Číňané vzali Alfu Romeo Giulia útokem. Vyprodáno bylo za půl minuty

Čínská společnost SAIC, která MG vlastní, chce ovšem vstoupit také na další evropské trhy. Jak bylo oznámeno dříve, stane se tak do dvou let. Modely MG tím pádem budou dalšími čínskými automobily, které se na nás chystají. Kromě nich se totiž časem dočkáme také modelů značky Lynk & Co nebo elektromobilů znovuzrozené značky Borgward.

MG začne v Anglii ještě letos prodávat svůj třetí model. Bude to crossover XS
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: