Mercedes-Benz představuje druhou generaci modelu GLA. K dispozici bude i jako elektromobil

  • Mercedes-Benz GLA 2020 je druhá generace kompaktního crossoveru 

  • První generace se prodalo více jak milion kusů

  • Od počátku prodejů je k mání také verze AMG

  • V závislosti na motorizaci budou k mání dvě verze zadní nápravy

Mercedes-Benz oficiálně představil druhou generaci kompaktního SUV, které v segmentu prémiových vozů stojí proti BMW X2 nebo Audi Q3. A novinka rozhodně má na co navazovat. První generace, která se poprvé představila v roce 2014, se prodalo přes jeden milion kusů.

Stejně jako všechny nové modely Mercedes-Benz je i nové GLA vybaveno novým multimediálním prostředím se dvěma displeji
Vrcholem nabídky je GLA 35 AMG. Později na trh dorazí kromě dalších verzí se spalovacím motorem také plug-in hybrid a čistě elektrické provedení

Jak se říká, co funguje, netřeba měnit. A tak se nová generace modelu GLA rozměrově drží svého předchůdce. To znamená, že na délku měří 4410 mm (-14 mm) a na šířku 2020 mm (- 2 mm). Na výšku však měří 1611 mm, což představuje podstatný nárůst, konkrétně  o 104 mm. Pro zákazníky, kteří vůz využívají i mimo zpevněné silnice, je důležitý údaj světlé výšky, který se zvýšil o 9 mm na 143 mm. Rozvor si polepšil o 30 mm na 2729 milimetrů.

Mercedes-Benz společně se standardními motorizacemi rovnou představil sportovní verzi AMG. Od běžného provedení liší přepracovanými nárazníky, novou mřížkou chladiče, novým střešním spoilerem a jiným tvarem koncovek výfuku.

Stejně jako všechny nové modely značky Mercedes-Benz je také nové GLA vybaveno novým multimediálním prostředím se dvěma displeji, a to s rozměrem až 10,3 palce. Samozřejmostí je systém MBUX s hlasovým ovládáním, které rozumí také češtině.

Elektrickým Mercedesem na Moravu a zpět: Reportáž psaná u nabíječek

Po vzoru třídy A (a mnoha dalších aut) má i GLA dva typy zadní nápravy. Zatímco vpředu dostanete vždy zavěšení McPherson, vzadu se liší v závislosti na motorizaci. Slabší motorizace dostanou jednoduchou zadní nápravu. Výkonnější, jako například AMG, budou vybaveny víceprvkovým zavěšením. Mercedes-Benz jako první uvádí motorizace GLA 200, GLA 180d a vrcholem nabídky je GLA 35 AMG.

Později na trh dorazí kromě dalších verzí se spalovacím motorem také plug-in hybrid a čistě elektrické provedení. Plug-in hybrid bude označován A250e a systém pohonu bude tvořit zážehový motor 1,3 litru s výkonem 118 kW a 75 kW elektromotor. Se 15,6kWh akumulátorem ujede na elektrický proud přes 60 kilometrů. Čistě elektrická varianta dorazí výrazně později a bude nabízena pod označením EQA.

Mercedes-Benz představuje druhou generaci modelu GLA. K dispozici bude i jako elektromobil
Ohodnoťte tento článek!
2.5 (50%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: