Land Rover v Ženevě představí extrémně drahý třídveřový Range Rover SV Coupé

  • V rámci oslav svého 70. výročí přiveze Land Rover do Ženevy kromě osmiválcového Defenderu také Range Rover SV Coupé 

  • Opět jde o limitovanou specialitu  z dílny divize SVO 

  • Těšit se máme na Range Rover s atraktivní třídveřovou karoserií

  • Celkem vznikne pouze 999 exemplářů 

Land Rover letos slaví sedmdesáté výročí, což je příležitost pro různé speciality. Jedna taková už byla nedávno představena, když britská automobilka odhalila Defender osazený atmosférickým osmiválcem. Jenže to nebude všechno. V Ženevě bude k vidění také model Range Rover SV Coupé. Jak napovídá název, půjde o Range Rover s třídveřovou karoserií kupé.

Doporučujeme: Land Rover představil speciální Defender. Má osmiválec, přes 400 koní a stojí 4,3 milionu

Automobilka prozatím zveřejnila pouze snímek interiéru, který má ukázat, jak moc luxusní tento Range Rover bude. Podle tiskové zprávy verze SV Coupé odkazuje na úplně první generaci tohoto modelu, protože i ta nejprve dorazila s třídveřovou karoserií. O technice se zatím nemluví, je ale téměř jisté, že i tentokrát najdeme pod kapotou kompresorem přeplňovaný pětilitrový osmiválec s výkonem blízko hranici 600 koní.

Podle různých neoficiálních informací půjde o hodně drahý automobil, což se ale dalo čekat. Kromě jiného také proto, že výrobu (která navíc bude ruční) obstará divize SVO. Nevznikne více než 999 exemplářů. Ty zamíří do prodeje po celém světě.

Doporučujeme: Také Range Rover Velar se dočká silného osmiválce v provedení SVR

Pokud vám přijde zvláštní, že automobilka Jaguar Land Rover v poměrně krátkém časovém úseku přichází už s druhým vysoce neekologickým automobilem, pak se divíte oprávněně, nicméně i na kompenzaci dojde. Hlavní novinkou ženevského autosalonu totiž bude sériová verze elektrického Jaguaru I-Pace, který ještě letos zamíří do prodeje.

Range Rover SV Coupé 1

Land Rover v Ženevě představí extrémně drahý třídveřový Range Rover SV Coupé
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: