Když limuzína potká SUV. Italské studio chystá bizarní kolos pro bohaté

  • Aznom Palladium bude obří limuzína pro nejbohatší s V12 pod přední kapotou a vysokým podvozkem

  • Model nese jméno italského architekta Adrea Palladiho ze šestnáctého století

  • Auto by se mělo představit už na konci října, kdy firma zveřejní i počet kusů a cenu

Kategorie opulentních limuzín je zvláštní svět. Výrobci aut se snaží lákat klientelu nejrůznějšími specialitami, ať už to je třeba noční obloha s padající hvězdou na stropě vozů Rolls-Royce nebo volant se senzory, díky kterým Bentley pozná, že ho máte pevně v rukách. Pak jsou tu menší výrobci, jenž prostě sází na extrémní parametry.

To je i případ italského designérského studia Aznom Automotive, které se chystá na výstavě Milano Monza Open Air Motor Show představit svůj nový model pro nejbohatší. Označuje ho jako první „hyper-limuzínu“ na světě. To je odvážné tvrzení od firmy, která se zatím zabývala vestavbou luxusních interiérů do zvláštních aut – od Smartu fortwo po RAM 1500.

Okázalé čínské SUV je velké jako BMW X7. Ale také skoro stejně drahé

Vůz se jmenuje Aznom Palladio po známém italském architektovi ze šestnáctého století. Zřejmě to má zdůraznit jeho gigantické rozměry. Na délku měří šest metrů a je téměř dva metry vysoký. To proto, že má zvednutý podvozek jako velké SUV, dokonce dostane i plastovou ochranu do terénu.

Z hlediska vzhledu můžeme očekávat hranaté futuristické tvary s vzpřímenou maskou chladiče, na kterou navazují úzké LED světlomety. Nóbl detailem je obdélníkové okénko v C sloupku. Příď s hodně přimhouřenýma očima připomíná Rolls-Royce Phantom, záď zase s trochou fantazie třeba Lamborghini Urus.

V zádi trochu vidíme Urus
Příď je slabou kopií Rolls-Royce

Pod kapotou se má objevit benzinový dvanáctiválec. Dvojitě přeplňovaný motor bude produkovat výkon 500 kW, tedy 680 koní. Samozřejmostí bude automatická převodovka s blíže nespecifikovaným počtem stupňů spojená s pohonem všech kol. Parametry, cenu i počet kusů v jistě limitované edici si firma nechává na oficiální premiéru, která se uskuteční na konci října.

Když limuzína potká SUV. Italské studio chystá bizarní kolos pro bohaté
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: