Dali byste za poslední Smart se spalovacím motorem milion? Pokud ano, už máte smůlu. Teď stojí 1,8 milionu

přidejte názor
  • Smart přechází na elektromobily, verze se spalovacím motorem jsou minulostí 

  • Tuhle kapitolu uzavřela speciální edice Final Collector's čítající 21 exemplářů. Ty zamířily výhradně do Německa a do Itálie 

  • Cena jednoho z nich byla v přepočtu zhruba milion korun 

  • Zájemci už mají smůlu, případně mohou jeden z těchto exemplářů koupit z druhé ruky. Jenže teď už stojí 1,8 milionu 

Značka Smart definitivně přešla na elektromobily. Pokud jste si ještě chtěli koupit některou ze spalovacích variant, máte smůlu, protože Smart už prodává pouze modely řady EQ. Éru spalovacích Smartů po 21 letech produkce ukončila edice Final Collector's, která se představila letos v květnu. Přestože nebyla vůbec laciná, automobilka bez potíží udala všechny dostupné exempláře.

Není se ale příliš čemu divit, protože se tato edice vztahovala na posledních 21 vyrobených modelů Smart osazených spalovacím motorem. Čtrnáct exemplářů zamířilo do Německa a sedm do Itálie. Jednoduše je dostali ti zákazníci, kteří se přihlásili jako první. Zajímavá je cena, za kterou se tato auta prodávala. Jak píše magazín mbpassion, zákazníci zaplatili za vůz z této edice 41 až 43 tisíc eur, což je v přepočtu něco málo přes milion korun. Za dvoumístný stroj to věru není málo, přesto byly všechny kusy prodány.

Video: Takhle to dopadne, když zkombinujete Smart s motorem 1.9 TDI o výkonu 150 koní
Přečtěte si také:

Video: Takhle to dopadne, když zkombinujete Smart s motorem 1.9 TDI o výkonu 150 koní

Jak to v podobných případech bývá, mezi novými majiteli se ale najdou i tací, kteří netouží vlastnit speciální automobil, ale pouze vydělat. A tak svůj vůz obratem zase nabídnou na prodej, jenže za něj požadují mnohem víc. Přesně to se stalo také u tohoto Smartu. Na mobile.de už proto jeden exemplář z této série také najdete. Jenže prodávající za něj žádá 69 900 eur, tedy v přepočtu zhruba 1,8 milionu korun. Auto je samozřejmě naprosto nové. Pro kontext, základní Smart ForTwo Cabriolet stál na českém trhu 313 223 Kč.

Smart ForTwo z edice Final Collector's se od běžných verzí liší jen designem. Karoserie kombinuje černou a žlutou barvu, rozdílnou barvu mají také disky kol a kombinaci černé a žluté najdeme rovněž v interiéru. Na autě se různě objevuje číslice 21 připomínající jak počet vyrobených kusů, tak dobu působení Smartů se spalovacím motorem na trhu.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?