Jméno Hispano Suiza se vrací na scénu. V Ženevě představí elektrický model Carmen

  • Ženevský autosalon se stane dějištěm premiéry elektrického luxusního GT značky Hispano Suiza 

  • Tato španělská automobilka vyráběla v letech 1904 až 1946 luxusní automobily a letecké motory 

  • Základem nového elektromobilu bude ručně skládaný karbonový monokok 

Jméno Hispano Suiza si možná pamatujete především kvůli luxusním automobilům ze začátku minulého století. Teď se znovu vrací na scénu. V Ženevě tato španělská značka představí luxusní GT, které dostalo jméno Carmen.

Tedy abychom byli úplně přesní, tisková zpráva slibuje přímo „hyperluxusní“ automobil. Jméno Carmen si tento vůz vypůjčil od Carmen Mateu, což je vnučka zakladatele značky Damiána Mateu. Mimochodem, Hispano Suiza aktuálně řídí coby prezident Miguel Suqué Mateu, pravnuk zakladatele. Novinka se má vyrábět v Barceloně, kde také Hispano Suiza sídlí.

Měl to být nejluxusnější Range Rover v historii. Teď ho ale firma zrušila, aniž dodala jediný kus

O chystané novince toho zatím mnoho známo není. Tisková zpráva slibuje ruční výrobu a základ v podobě extrémně tuhého karbonového monokoku. Přirozeně půjde o elektricky poháněný automobil. Vývoj elektrického pohonu má na starost společnost QEV Technologies, která spolupracuje s týmem Mahindra Formula-E Racing působícím v seriálu elektrických formulí. Design si bral inspiraci u modelu Dubonnet Xenia. Šlo o výrazně aerodynamicky tvarované kupé z roku 1938.

Jak návrat značky Hispano Suiza nakonec dopadne, to se teprve uvidí. Podobný pokus tady byl už v roce 2000, kdy se opět v Ženevě představil koncept HS1 založený na Audi R8 následovaný v letech 2001 a 2002 prototypy K8 a HS21-GTS.

Jméno Hispano Suiza se vrací na scénu. V Ženevě představí elektrický model Carmen
Ohodnoťte tento článek!
2.5 (50%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: