Je na vás Mokka X moc velká? Opel Crossland X je kompaktní rodinné SUV

  • Opel Crossland X je menší než Mokka X

  • Cílí hlavně na rodiny a nedělá si terénní ambice

  • V prodeji se objeví na konci roku

  • Opel letos představí ještě novou Insignii a větší SUV Grandland X

Automobilka Opel poslala do světa první fotografie a informace k novému kompaktnímu SUV Crossland X. Novinka cílí především na rodiny a nedělá si příliš terénních ambicí. Přesto písmeno X v názvu značí, že v nabídce bude i verze s pohonem všech kol, jakkoli lidé automaticky SUV ve čtyřkolce nekupují.

Opel Crossland X (5)
Opel Crossland X nabídne výbavu, která je obvyklá spíše ve vyšší kategorii. Ovšem „hračky“ budou za náležitý příplatek
Opel Crossland X (3)
Novinka cílí hlavně na rodiny a nedělá si terénní ambice. Na rozdíl od některých soupeřů ale nabídne také pohon všech kol

Opel Crossland X je dlouhý 4212 mm, široký 1765 mm a vysoký 1590 mm, takže je o kousek kratší než Mokka X a dokonce o 16 cm kratší než Astra. Opel říká, že Crossland X se hodí právě díky kompaktním rozměrům a vyšší pozici řidiče do města. Zatímco Mokka X soupeří podle automobilky se Škodou Yeti, Crossland X chce ukousnout sousto z prodejního koláče Renaultu Captur nebo Peugeotu 2008.

Doporučujeme: Opel Insignia Grand Sport zhubl 175 kg a má pohon všech kol z Focusu RS

V základním uspořádání zadních sedaček má Opel Crossland X objem kufru 410 litrů. Zadní sedadla ale bude možné posouvat. Novinkou ve výbavě má být i parkovací kamera se zorným úhlem 180° a chybět nebude ani asistenční systém OnStar, systém IntelliLink pro připojení telefonu a palubní internet.

Opel tradičně přinese i do této nižší třídy SUV jako jeden z prvních výbavu, která je obvyklá spíše u vozů z mnohem vyšší kategorie. Crossland X tak za příplatek dostane i adaptivní LED světla, head-up displej, bezklíčový přístup a všechny možné bezpečnostní a asistenční systémy. O použitých motorech se ale automobilka ještě nezmiňuje.

Je na vás Mokka X moc velká? Opel Crossland X je kompaktní rodinné SUV
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 7 hlas/ů
Sdílejte

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: