Britové vyhlásili nejspolehlivější a nejporuchovější značky. Ty prémiové moc neuspěly

  • Britský magazín What Car? sestavil žebříček spolehlivosti automobilových značek

  • První tři příčky obsadily japonské značky 

  • Prémiové značky se řadí mezi ty méně spolehlivé. Na posledním místě skončil Land Rover

TIP: Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

Japonská auta stále patří k nejspolehlivějším, zato luxusní modely umějí své majitele potrápit. Tyto poměrně známé skutečnosti nejnověji potvrdil žebříček spotřebitelsky orientovaného britského automagazínu WhatCar? , sestavený na na základě průzkumu ve spolupráci se společností MotorEasy. V rámci průzkumu bylo osloveno přes osmnáct tisíc motoristů.

Lexus sice v přehledu obsadil první místo a oficiálně to je prémiová značka, nicméně další prémiovou značkou je až Audi, které skončilo na 20. příčce z 31 hodnocených značek. Známka 92,1 % řadí německou automobilku i za Fiat (93,3 %, 19. příčka). Za Audi následuje BMW (21.), Porsche (23.) i Mercedes-Benz (24.). Škoda se zařadila na deváté místo mezi Mini a Hondu.

Spolehlivost automobilek a její vývoj v čase: Kdo je dlouhodobě nejlepší a kdo nejhorší?

Že prémiové automobilky končí v podobných žebříčcích hůře než ty běžné, to není nic nového. Něco podobného ukázal také průzkum J.D. Power z května letošního roku. Souvisí to patrně s tím, že dražší auta mají obvykle složitější výbavu a tudíž větší množství prvků, které se mohou porouchat. Navíc také cílí na náročnější klientelu.

Hodnocení průzkumu britského magazínu What Car? je založené na zkušenostech reálných zákazníků s daným autem za posledních 12 měsíců. Do průzkumu byly zařazeny modely staré maximálně pět let. Do hodnocení se promítají mimo jiné náklady na opravy nebo doba strávená v servisu.

Deset nejspolehlivějších a deset nejméně spolehlivých značek podle What Car? najdete v přiložené galerii s vysvětlujícími popisky:

Britové vyhlásili nejspolehlivější a nejporuchovější značky. Ty prémiové moc neuspěly
Ohodnoťte tento článek!
2.8 (56%) 15 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: