J.D. Power 2019: Nejspolehlivější je Mitsubishi, Škoda Fabia a Škoda Rapid. Prémiové značky propadly

2 nové názory

  • Studie spolehlivosti J.D. Power pro rok 2019 ukázala, že levnější auta mají méně technických problémů 

  • V žebříčku značek se na první příčce umístilo Mitsubishi, druhá skončila Škoda a třetí Hyundai. Prémiové značky jsou mimo nejlepší desítku

  • Mezi modely uspěla Škoda Fabia, Škoda Rapid nebo Smart fortwo

  • Aktuální průzkum se týkal německého trhu 

Organizace J.D. Power zveřejnila výsledky nejnovějšího průzkumu spolehlivosti aut z německého trhu. V rámci studie bylo osloveno přesně 12 854 majitelů nejrůznějších vozů registrovaných mezi listopadem 2015 a lednem 2018. Autoři průzkumu se dotazovali na problémy, které majitele postihly v posledních dvanácti měsících. Výsledky potěší zejména automobilku Škoda.

Ta totiž v žebříčku značek obsadila celkově druhé místo, když obdržela hodnocení PP100 88. Tento parametr říká, kolik problémů připadá na sto vozů daného typu. Lepší bylo pouze Mitsubishi s výsledkem 85. Třetí následuje Hyundai (89) a čtvrtý Smart (90). Do nejlepší desítky se vešla ještě Kia (95), Ford (98), Seat (99), Toyota (101), Dacia (102) a Opel (108). Zajímavé je umístění prémiových automobilek. Nejlepší Volvo (111) skončilo až na dvanáctém místě. Seznam prvních 23 značek najdete pod článkem.

Opravdu jsou levná auta spolehlivější? Ne, nejspolehlivější je Lexus a Porsche 911
Přečtěte si také:

Opravdu jsou levná auta spolehlivější? Ne, nejspolehlivější je Lexus a Porsche 911

Celkový průměr všech automobilů je 115, což znamená zlepšení oproti minulému roku. Jako už tradičně se vyhlašují také nejlepší modely v jednotlivých kategoriích. Jejich přehled najdete v úvodní galerii. Škoda se může pochlubit hned dvěma prvními místy, když za nejspolehlivější kompaktní vůz byl označen model Rapid a Fabia vyhrála mezi malými automobily.

V rámci průzkumu byli respondenti dotazování na závady vnější karoserie, závady týkající se jízdy, ovladačů, displejů, audiosystému, multimediálního systému, sedadel, ventilace, klimatizace a samozřejmě na závady motoru a převodovky.

JD Power 2019

JD Power modely

Vstoupit do diskuse (2 názory)
  • Našli jste v článku chybu?