Jaguar přidal do nabídky pro F-Type dvoulitrový čtyřválec o výkonu 300 koní

  • Jaguar F-Type dostal v rámci aktuální modernizace čtyřválcový motor 

  • Zážehový přeplňovaný dvoulitr disponuje parametry 300 koní a 400 Nm

  • Čtyřválec bude dostupný pro kupé i roadster 

  • Nový základ nabídky modelu F-Type je o 320 tisíc korun levnější než dosud nejdostupnější šestiválec 

Jaguar představil modernizaci modelu F-Type. Ta přinesla nejen několik menších změn, o kterých jsme psali dříve, ale také jednu podstatnou novinku. F-Type byl až dosud vůz, který jste dostali minimálně se šestiválcem. A právě to se mění, protože nově bude tento britský sportovní automobil dostupný také v kombinaci s dvoulitrovým čtyřválcem.

Doporučujeme: Jaguar F-Type 2018 — Facelift přinesl drobné změny, verzi 400 Sport a možnost připojit GoPro

Přirozeně jde o motor řady Ingenium, který známe z jiných modelů. V provedení určeném modelu F-Type nabízí přeplňovaný čtyřválec výkon 221 kW (300 k) a 400 Nm. Poháněná je zadní náprava a možná trochu překvapivě je v autě vždy osmistupňová automatická převodovka. Manuál si můžete pořídit k třílitrovému šestiválci. Sprint z nuly na 100 km/h zvládne čtyřválcové kupé za 5,7 sekund, maximální rychlost je 249 km/h. Roadster má v tabulkách zapsané stejné hodnoty. Udávaná kombinovaná spotřeba je 7,2 l/100 km.

Automobilka slibuje zajímavé jízdní vlastnosti především díky nižší hmotnosti. Čtyřválcový F-Type je oproti základnímu šestiválci lehčí o 52 kg, přičemž se tato hodnota ve velkém týká pouze přední nápravy. Čtyřválec by proto měl být v zatáčkách hbitější a zábavnější. Tím spíš, že dvoulitr má poskytovat perfektní odezvu na plynový pedál. Uvidíme, jaká bude realita.

Doporučujeme: Test Jaguar F-Pace S — Anglický rychlík

Spolu s jiným rozložením hmotnosti logicky souvisí také nově nastavený podvozek. Dojem z jízdy pak ještě dále vylepší i laděný výfuk. Také čtyřválec údajně poskytne zajímavý zvukový projev, který je pro F-Type obecně typický. Novou základní variantu tohoto modelu bezpečně poznáte podle centrálně umístěné hranaté koncovky výfuku. Ostatní verze mají koncovky kulaté.

jagf_15
Také čtyřválcový F-Type vypadá na pohled velmi dobře. Čtyřválec pod kapotou prozrazuje hranatá centrální koncovka výfuku. Ostatní verze mají koncovky kulaté. O zvukový projev se údajně nemusíme obávat

Kromě papírového snížení produkce emisí přinesl základní F-Type také nižší „cenu od“. Nejlevnější F-Type pořídíte na českém trhu za 1 562 715 Kč včetně DPH. Za téměř identickou částku (1 550 000 Kč) u nás koupíte například základní Porsche 718 Cayman osazené čtyřválcem (také o výkonu 300 k) a automatem. Do prodeje dorazí čtyřválcový F-Type letos v létě.

Kromě čtyřválce samotného přinesla aktuální modernizace rovněž například diodové světlomety, lepší multimediální systém, tenká sportovní sedadla a řadu bezpečnostních asistentů (přednárazový systém, hlídání jízdních pruhů, adaptivní omezovač nebo čtení značek).

Otevřít tiskovou zprávu

Jaguar přidal do nabídky pro F-Type dvoulitrový čtyřválec o výkonu 300 koní
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: