Galerie: Muzeum Porsche nabízí přes osmdesát vozů napříč celou historií

TIP Klikněte na galerii pro větší zobrazení

  • Muzeum Porsche najdete na adrese Porscheplatz, Stuttgart-Zuffenhausen

  • K vidění je více než 80 exponátů

  • Z Prahy jste autem v muzeu Porsche zhruba za pět hodin

Jako mnoho jiných zavedených automobilek má také Porsche svoje muzeum. Najdete ho ve Stuttgartu na adrese Porscheplatz 1, Stuttgart-Zuffenhausen. Cesta z Prahy je dlouhá necelých 480 km a vede výhradně po dálnici, takže se dá v pohodě zvládnout do pěti hodin. A protože jsme muzeum automobilky Porsche nedávno navštívili, můžete se v přiložené fotogalerii podívat, co tu vás v případě návštěvy čeká. Nemůžeme ale zaručit, že při své návštěvě uvidíte naprosto stejná auta jako my. Expozice se vždy po čase obměňuje.

Doporučujeme: Porsche 718 Cayman/Boxster v Černém lese: Čtyřválcová radost

Porsche vystavuje v muzeu více než osmdesát automobilů napříč celou historií značky. Najdete zde vozy z úplných začátků, známé závodní speciály a legendární modely, stejně jako nejnovější auta typu Porsche 918 Spyder.

Muzeum Porsche má otevřeno vždy od úterý do neděle od devíti do šesti večer. Vstupné pro dospělé osoby je velmi přijatelných osm eur (asi 216 Kč), pokud přijdete po páté hodině odpolední, bude vás návštěva stát polovinu. Zájemci si mohou na prohlídku bezplatně vzít audio-průvodce, který je k dispozici v němčině, angličtině, francouzštině, španělštině, italštině, ruštině, japonštině a čínštině. Všechny informace najdete na adrese porsche.com/museum.

Za pozornost stojí i skutečnost, že návštěvníci muzea Porsche dostanou slevu 25 % na vstup do nedalekého muzea Mercedes. Proto také před vchodem netradičně stojí vystavený starý Mercedes s provokativním nápisem „All Time Stars“.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: