Galerie: Podívejte se, co lze vytvořit z totálně rezavého vraku Lancie Aurelie B20 GT

  • Britská společnost Thornley Kelham Ltd se pochlubila nejnovějším výsledkem své práce 

  • Specialisté na renovace historických automobilů dokázali proměnit totálně rezavý vrak Lancie Aurelie B20 GT k nepoznání 

  • Na první pohled nenávratně zničené auto se letos postaví na start závodu Mille Miglia 

Pokud se vám na zahradě válí velmi starý automobil připomínající ze všeho nejvíce rezavý a bezcenný vrak, naložit ho a odvézt do šrotu nemusí být nejlepší řešení. Tím spíš, pokud se jedená o nějaký zajímavý vůz typu Lancie Aurelie B20 GT. Jeden exemplář tohoto kupé byl nalezen v Americe. Koroze v podstatě zcela zničila spodní část auta. Jenže jak dokazuje přiložená fotogalerie, i takový automobil lze zachránit.

O záchranu exempláře z roku 1953 se postarala britská společnost Thornley Kelham. Renovace trvala dva a půl roku. Největším problémem byla právě koroze, protože auto přišlo o podlahu. To, co zbylo, muselo být před započetím renovace vyztuženo, aby se karoserie nerozpadla úplně.

Škoda 1000 MB přinesla před 55 lety technologie, které kopírovali i na Západě

Později v průběhu renovace došlo také na některé dobové úpravy, protože zákazník měl v plánu s autem vyrazit na závody. Lancia proto dostala jiná sedadla (rám těch původních byl stejně v nepoužitelném stavu), jiné karburátory nebo jiná kola. Průběh celé renovace si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Je docela neuvěřitelné, jak krásné auto bylo možné z absolutního vraku ještě postavit.

Zrestaurovaná Lancia Aurelia má za sebou testovací víkend, během kterého majitel ujel více než 800 km bez jediného problému. Na Mille Miglia mu budou dělat doprovod dva specialisté právě z Thornley Kelham, které se mu o vůz postarají, aby „dotyčný nemusel řešit nic jiného než radost z řízení“, říká tisková zpráva. O ceně celého tohoto fascinujícího projektu se oficiální materiály nezmiňují, všem je ale určitě jasné, že nic levného to nebude.

Galerie: Podívejte se, co lze vytvořit z totálně rezavého vraku Lancie Aurelie B20 GT
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: